У Бундестазі запевнили, що Європа допоможе Україні заплатити за російський газ

Таку думку висловив Карл-Георг Вельманн.

Європа допоможе Україні вирішити газову суперечку з Росією фінансово. Таку упевненість висловив депутат Бундестагу від проурядової партії ХДС/ХСС Карл-Георг Вельманн, повідомляє кореспондент ТСН.

На останніх газових переговорах між Україною і Росією за посередництвом євросомісії визначили зимову ціну для України – 385 доларів за тисячу кубометрів. До нового року Україна хоче закупити до чотирьох мільярдів кубометрів газу. Для цього запросила в Єврокомісії фінансової допомоги в два мільярди євро. Депутат не сумнівається – гроші будуть, можливо і з іншого джерела.

Посередником між Нафтогазом і Газпромом можуть стати європейські компанії. Таку пропозицію робила Єврокомісія, однак Росія її відхиляла. Переговори про це тривають. Питання енергетичної безпеки – тільки одне з багатьох, які доведеться вирішувати новому українському уряду.

"Найважливіше зараз - сформувати стабільний уряд і стабільну парламентську більшість. Україна повинна розпочати широкі і частково болючі реформи. Щоби реалізувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Україна має європейську перспективу, однак перед Україною стоять великі завдання, які їй треба виконати. Ми будемо допомагати, також фінансово. Це стосується і енергетичних питань зараз і наступної зими", - сказав Вельманн.

Нагадаємо, Австрія може профінансувати газові поставки з Росії в Україну. Про це заявив федеральний канцлер країни Вернер Файман.

Залиште свій коментар

Наступна публікація