У центрі Мінська заборонено проведення масових акцій

Міська влада Мінська заборонила масові збори, мітинги та пікети на центральніх площах та вулицях міста та на відстані 50 метрів від визначених об'єктів.

Несанкціонована акція протесту в Мінську_1
AFP
Несанкціонована акція протесту у Мінську
Проведення масових заходів у центрі столиці Білорусії, Мінську, заборонено. Така норма міститься в рішенні Мінміськвиконкому від 2 червня, яке було опубліковане в четвер, 16 червня, на Національному правовому інтернет-порталі.

Тепер білоруси позбавлені можливості провести пікет, збори, мітинг, демонстрацію чи інший "видовищний захід" на Жовтневій площі, площах Незалежності і Перемоги, проспектах Переможців та Незалежності (на ділянці від площі Незалежності до площі Калініна), розташованих в центрі міста.

Також жителям республіки не можна "масово збиратися" на відстані 50 метрів від зазначених об'єктів.

Крім того, заборонено проводити заходи на територіях, прилеглих до будівлі Національної бібліотеки Білорусі (вона обмежена проспектом Незалежності, вулицями Філімонова, Франциска Скорини, проїздом між вулицею Франциска Скорини та проспектом Незалежності), а також у парку Перемоги.

Однак чиновники все ж не стали остаточно позбавляти мешканців Мінська радощів масових зборів - мінчанам дозволили проводити заходи (виняток - вуличні походи і демонстрації) на центральному сценічному майданчику парку Дружби Народів, в літньому театрі парку культури та відпочинку імені 50-річчя Жовтня та на майданчику біля фонтану в Київському сквері.

У рішенні міськвиконкому передбачені й умови проведення масових заходів у дозволених місцях: "Повинні забезпечуватися безпека громадян, збереження будівель, споруд, транспортних засобів та іншого майна, функціонування організацій, безперебійний рух транспорту і пішоходів".

Швидше за все, таким чином білоруські муніципальні службовці намагаються не допустити того, щоб поки ще несміливий соціальний протест виплеснувся на вулиці Мінська і перетворився на лавину.

Нагадаємо, в соціальних мережах в інтернеті поширюється заклик незадоволених владою білоруських громадян виходити на центральні площі своїх міст на "колективну прогулянку".

Вимоги учасників - політичні та економічні зміни в країні, охопленій кризою. Це повинні бути прогулянки без транспарантів і прапорів - щоб учасників не можна було звинуватити у несанкціонованій акції. Під час подібних акцій не звучало антиурядових гасел. В основному присутні обговорювали складну економічну ситуацію, що склалася в Білорусії. Вони не виявляли агресії і вели себе доброзичливо.

Проте правоохоронні органи вже ж таки намагалися розігнати людей з міських площ. В ході акцій протесту близько 20 осіб були затримані в Мінську, двоє - в Бресті, понад 20 - у Вітебську, 22 людини в Гродно.

Читайте також:

Незвичні протести в Мінську дезорієнтували міліцію

Акції протесту в Білорусі розігнала міліція (фото)

Лукашенко попередив "свядомих", що не допустить акцій протесту

П'яний чиновник Лукашенка з матюками розповів про кризу в Білорусі

Хакери "підірвали" сайт Лукашенка за те, що він "прос*ав країну"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: