Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чаді спалахнула війна між етнічними групами: десятки вбитих, у поліцію теж стріляють

Президент обіцяє відвідати постраждалі райони.

Щонайменше 37 людей загинули у боях цього тижня між етнічними групами в Чаді, заявив президент Ідрісс Дебі.

За його словами, насильство спалахнуло протягом трьох днів у східній провінції Оуадді, на кордоні з Суданом. "Конфлікт став національною проблемою", - заявив Дебі і назвав все "жахливим явищем".

Східний Чад переживає період насильства між кочовими пастухами верблюдів із Захахава, з якої родом Дебі, та малорухливими фермерами з громади Оуадді. Останній бій відбувся у селі Хамра після вбивства фермера, повідомляє місцева благодійна організація. Насильство вчиняли у населеному пункті Чакоя, заявив місцевий племінний чиновник. Кількість загиблих становила 44 особи. "Власники зброї не соромляться стріляти в поліцію. Це тотальна війна... ми повинні виступати проти тих, хто носить зброю і вбиває людей", - сказали в поліції.

Дебі сказав, що в майбутньому він відвідає цю територію. Минулого місяця Дебі, який утримує владу майже три десятиліття, натякнув, що військові суди можуть бути знову введені, намагаючись стримати заворушення, але цьому опиралася опозиція.

У сусідній Лівії щонайменше 43 людини загинули і 51 поранено під час повітряного удару на південь від лівійського міста Мурзук. За ударом стоять сили Лівійської національної армії, якими керує командир Халіф Гафтар. Там заперечили, що ціллю удару було цивільне населення. Ціллю нібито були "чадські опозиційні бійці", які також відомі як представники місцевого племені тебу. На початку року армія Гафтара взяла Мурзук в рамках наступу на нафтові регіони Лівії, але згодом він перейшов до концентрації сил на північ, де намагався зайняти столицю Триполі в чотиримісячній кампанії. Повітряний удар ускладнить гуманітарну ситуацію в країні, яка знищена тривалою війною. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції