У Чехії легалізували наркотики

З нового року громадянам Чехії дозволено при собі мати до 15 грамів марихуани, до чотирьох таблеток екстазі, двох грамів амфетаміну, півтора граму героїну та один грам кокаїну.

З 1 січня громадянам Чехії дозволено мати при собі: до 15 грамів марихуани, до чотирьох таблеток екстазі, двох грамів амфетаміну, півтора граму героїну, один грам кокаїну. Дозволяється також вирощувати в домашніх умовах до п'яти кущів конопель та 40 галюциногенних грибів. Кримінальне покарання за зберігання вищенаведеної кількості наркотичних засобів скасовано.

У зв'язку зі вступом у силу нового закону, ціни на наркотики в Чехії знизилися на 30-40%. Тим часом у країні виникла суперечлива ситуація: з одного боку, купувати, мати при собі і вживати наркотичні речовини можна, з іншого - офіційних місць їх продажу немає, і торгівля залишається нелегальною.

Прихильники нинішнього експерименту, стверджують, що ситуація з наркозалежністю в Чехії вже протягом багатьох років залишається стабільною, і тому країні нічого особливо не загрожує. У той же час говорять, що важкі наркотики не мають у країні широкого обігу, найактивніше чехи вживають екстазі та первітин, вироблений кустарно.

У десятимільйонній Чехії залежних від важкої дурі наркоманів налічується близько 32 тис., що в процентному відношенні нижче, ніж у середньому по ЄС. Однак, як вважає ряд чеських фахівців, вся ця наркостабільность може тепер піти в минуле, тому що в останні роки відзначена тенденція до зростання вживаних громадянами Чехії наркотиків.

За статистикою, 28% чехів молодше 24 років хоча б раз на рік курять траву, що є найвищим показником в Євросоюзі. При цьому вживають важкі наркотики в середньому нижче, ніж в цілому по ЄС,.

У зв'язку з цим уряди Польщі та Словаччини вже сьогодні стурбовані "соціальним експериментом" в Чехії. Варшава і Братислава заявили про створення спеціальних прикордонних підрозділів поліції, які контролюватимуть ввезення дурі.

У Польщі, наприклад, можна потрапити в тюрму на три роки навіть за одну дозу марихуани. А за розповсюдження і виробництво наркотиків загрожує позбавлення волі до 8 років.

За даними Європейського моніторингового центру з наркотиків і наркоманії (EMCDDA), в Старому Світі саме чеська молодь - лідер по курінню марихуани. Згідно зі статистикою, хоча б раз на рік травичку вживають приблизно 28% чехів, чий вік не перевищує 24 років. Іспанці, які знаходяться на другому місці, відстають на 5%.

Читайте також:

В Каліфорнії відбудеться референдум про легалізацію марихуани

Алкоголь більш небезпечний для людей і суспільства, ніж наркотики

Американець поскаржився поліції, що викурив огидну марихуану

Через помсту за вилучену марихуану у Мексиці застрелили 13 осіб

Залиште свій коментар