У Чехії не буде референдуму щодо ПРО

Парламент Чехії вирішив не проводити спеціальний референдум щодо розміщення в країні американської бази протиракетної оборони.

Спорудження системи ПРО (Фото: www.boeing.com)
Парламент Чехії в п'ятницю вирішив не проводити спеціальний референдум щодо розміщення в країні американської бази протиракетної оборони (ПРО), на чому наполягали деякі чеські політики.

За ухвалення закону про проведення референдуму висловилися 76 депутатів. Всього в Палаті депутатів Чехії 200 народних обранців. Для ухвалення даного рішення необхідно було 120 голосів.

Уряд США офіційно попросив Чехію почати переговори про розміщення радара ПРО в січні 2007 року. 

Прихильниками проведення всенародного голосування з даного питання є депутати, що представляють Чеську соціал-демократичну партію (CSSD) і Комуністичну партію Чехії і Моравії (KSCM). Проти всенародного голосування виступав чеський уряд. Партія зелених утрималася під час голосування. Правляча в Чехії Цивільна демократична партія (ODS) і раніше заявляла, що є супротивником такого референдуму.

Згідно даним американського дослідницького центру Opinion Research Corporation, що проводив в серпні опитування на території Чехії, 51% громадян висловлюються проти розміщення в країні радара ПРО США.

Сполучені Штати розглядають можливість розміщення деяких елементів ПРО в Польщі і Чехії. Вартість будівництва європейської частини системи протягом найближчих п'яти років оцінюється в 1,6 мільярда доларів. Надалі ця система може бути розширена за рахунок включення в неї елементів базування на морі, а також розміщення в космосі елементів стеження.

Плани США припускають розміщення десяти ракет-перехоплювачів на території Польщі і станції радіолокації в Чехії. Перша з десяти ракет-перехоплювачів американської системи ПРО може бути поставлена на бойове чергування в Європі вже до 2011 року, повномасштабне розгортання всіх десяти ракет може бути завершене до 2013 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: