Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чехії офіційно підтвердили виробництво "Новачка" та розповіли подробиці

Розкриття дослідів б’є по кількох міністерствах та уряді, котрі заперечували синтез отруйних речовин.

В уряді Чехії підтвердили оприлюднені президентом Мілошем Земаном дані про синтез отруйних речовин групи "Новачок" у країні. Раніше чутки про це заперечувалися.

Міністерство оборони повідомило, що синтез мікродоз отруйних речовин А230, зарин і табун відбувався в її лабораторії з метою дослідів і відпрацювання заходів хімічного захисту. "Речовини, які в ЗМІ називають речовинами сімейства "Новачок", в тому числі A230, є потенційно отруйними хімічними речовинами, ідентифікація яких є частиною підготовки чеських антихімічних військових частин", - йдеться в офіційній заяві відомства.

ВідеоУ Росії машина збила одного із розробників отрути "Новачок"

Російського хіміка, розробника нервово-паралітичної отрути Володимира Угльова збила машина неподалік Анапи. ДТП сталася на пішохідному переході неподалік його будинку. Внаслідок удару у науковця забій голови та численні гематоми, проте його стан здоров'я задовільний. У 70-х роках Угльов був одним із розробників отрути "Новачок". 

У Росії машина збила одного із розробників отрути "Новачок"

Військові наполягають на тому, що дослідження не мали на меті отримання бойових взірців, а синтетичні сполуки були знищені одразу по завершенні наукових дій. "Це так званий мікросінтез, який не розглядається як виробництво відповідно до міжнародної конвенції", - заявили в міноборони. Чеські армійці кажуть, що вірогідність витоку речовин за межі лабораторії нульова.

МЗС країни додає, що на проведення цих досліджень було своєчасно отримано дозвіл від Організації по забороні хімічної зброї, а обсяги виробленої з науковою метою речовини вимірюються мільйонною часткою грама. Водночас дипломати наголосили, що при атаці в Солсбері 4 березня використали нервово-паралітичну речовину А234, але не А320, як у лабораторії в Брно.

Про те, що в Чехії виробляли і тестували нервово-паралітичну речовину А230, яку можна віднести до сімейства "Новачок", напередодні розповів президент країни Мілош Земан. За його словами, тестування проводилося в листопаді 2017 року інститутом військових досліджень у місті Брно. Експерт по Центральній і Східній Європі Іван Преображенський розглядає заяву Земана, котра дискредитує міноборони, МЗС і сам уряд, як елемент політичного тиску на опонентів з метою завершення переговорів про створення коаліції і формування уряду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції