У Чехії паралізували діяльність російської розвідувальної мережі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З Чехії без розголошення вислали кілька десятків російських офіцерів розвідки.

Служба безпеки Чехії розгромила розвідувальну мережу однієї з російських спецслужб, що працюють у Чехії, і паралізувала її діяльність.

Про це заявив начальник контррозвідувальної служби Чехії (BIS) Міхал Куделка у відповідь на критику з боку президента Мілоша Земана, пише "Європейська правда".

Земан заявив, що BIS у своєму щорічному звіті не надала доказів присутності російських або китайських шпигунів у країні, хоч доповіла про це.

"На початку цього року повідомлялося, що нам вдалося успішно зруйнувати розвідувальну мережу однієї з російських спецслужб, що діють на території нашої країни, і, таким чином, повністю паралізувати її діяльність", - сказав Куделка.

Він також зазначив, що за останні п'ять років BIS припинила діяльність десятків російських і китайських офіцерів розвідки або шляхом ненадання акредитації, або висилаючи їх без розголошення.

Нагадаємо, чеська служба безпеки у своїй щорічній доповіді заявила, що за торішніми кібератаками на міністерство закордонних справ країни стояли російські розвідувальні служби. Згідно з доповіддю, відповідальність за дві окремі атаки на МЗС країни частково лежить на групі хакерів APT28, яку пов'язують з російською владою і також вважають винною в кібератаки в Німеччині і США.

Крім того, у ній йдеться, що співробітники російської розвідки продовжують роботу під дипломатичним прикриттям в рамках гібридної стратегії, спрямованої проти країн-членів ЄС і НАТО.

ВідеоГРУ неодноразово здійснювало кібератаки проти латвійських держорганів

Про це заявило тамтешнє бюро із питань захисту конституції. Атакувало російське ГРУ оборонний сектор, приватні компанії та ЗМІ. Шпигуни із сусідньої держави нібито використовували метод фішингу - розсилали листи, які містили шпигунську програму. 

ГРУ неодноразово здійснювало кібератаки проти латвійських держорганів

Залиште свій коментар

Вибір редакції