У Чехії пенсійний вік можуть збільшити до 73 років

Парламент Чехії всупереч сенату підтримав збільшення пенсійного віку до 73 років. Проте, останнє слово за президентом країни.

Депутати правлячої правоцентристської коаліції Чехії відкинули усі поправки сенату, і знову підтримали свій план так званої "малої пенсійної реформи", згідно з яким пенсійний вік чехів збільшується, враховуючи рік їх народження.

Тепер реалізація плану збільшення пенсійного віку в Чехії залежить лише від підпису президента країни.

В результаті задуманої реформи у країні повинно статися поступове збільшення і об'єднання віку виходу на пенсію чоловіків і жінок.

За запропонованими правилами, ті, кому сьогодні 40 років, підуть на пенсію у 66 років. Усі хто народився після 1977 р. - у 67 років. Це – максимальна межа, яка передбачалася до цих пір.

Ухвалена депутатами поправка, проте, усі ліміти відкидає. Діти, яким сьогодні по десять років, на пенсію зможуть розраховувати лише після досягнення 71 року, новонароджені 2012 року на заслужений відпочинок відправляться у 2085 році - тоді їм виповниться 73 роки.

"Необхідно підкреслити, що 70-річного кордону виходу на пенсію ми досягнемо лише через 55 років. Порівняєте, яка різниця у здібностях і стані здоров'я у людей, що жили 55 років тому і тих, що живуть сьогодні. Я передбачаю, що так само розвиватиметься здатність працювати і стан здоров'я громадян у наступних десятиліттях", - зазначив міністр праці і соціальних справ Чехії Яромир Драбек.

Нагадаємо, Верховна рада 16 червня у першому читанні ухвалила законопроект № 7455 Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи, який передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

Читайте також:

МВФ задоволений пенсійною реформою в Україні

Рада схвалила підвищення пенсійного віку

Янукович вважає, що на одного пенсіонера має припадати 3 робітника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: