У Чехії пройшов один з найбільших страйків з часів оксамитової революції

У Чехії 150 тисяч людей влаштували страйк проти планів уряду щодо скорочення зарплат бюджетникам.

У середу, 8 грудня, майже 150 тисяч жителів Чехії вийшли на страйк проти планів уряду скоротити зарплати бюджетників.

Як повідомила Чесько-моравська конфедерація профспілок, акція стала однією з найбільш потужних з часів оксамитової революції 1989 року. Крім десятків тисяч людей, які вийшли на вулиці, близько 190 тисяч чехів підтримали страйкуючих, залишаючись на робочих місцях, де неможливо було перервати виробничий цикл. Зазначимо, що всього в держсекторі в Чехії працює близько 650 тисяч осіб.

У Празі учасники протесту зібралися на площі Яна Палаха. Виступаючи на мітингу в Празі, лідер Чесько-моравської конфедерації профспілок Ярослав Заваділ нагадав, що міністр праці та соціальних питань Яромир Драбек заборонив своїм співробітникам брати участь у страйку. На думку Заваділа, чеський міністр, таким чином, порушує основоположні цивільні права і свободи громадян.

Усього акції протесту проти планів уряду Петра Нечаса відбулися в більш ніж 20 містах країни. Люди вимагають від уряду переглянути плани, згідно з якими в наступному році зарплати бюджетників мають скоротитися на 10%.

За даними дослідницького центру Factum Invenio, більшість громадян Чехії підтримує рішення профспілок провести загальнонаціональний страйк. Проти нього висловилися лише 37% респондентів. Водночас 68% опитаних вважають, що уряд не відмовиться від своїх планів урізати зарплати бюджетникам.

Нагадаємо, наприкінці вересня близько 80 тисяч людей, зайнятих в державному секторі Словенії, провели антиурядовий страйк з вимогою про підвищення заробітної плати.

Читайте також:

У Чехії легалізували наркотики

Опозиція виграла парламентські вибори в Чехії

У Чехії випустили підручник для українських повій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: