Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чехії суд виніс вирок військовому за допомогу бойовикам ОРДЛО

Чоловік отримав умовний термін і був позбавлений права служити в армії.

У Чехії суд завершив розгляд справи військовослужбовця Еріка Ешту, котрий у 2015 році побував на окупованій частині Донбасу та відзначився там допомогою бойовикам терористичних угруповань. Про це повідомляє Lidovky.cz.

Обвинувачення наполягало, що у квітні-травні 2015 року Ешту брав участь у боях на боці проросійських сепаратистів. Одним із доказів цього була розміщена в соцмережах фотографія чеха у російській військовій формі з автоматом в руках. Також суд заслухав свідків, яким Ешту розповідав про своє перебування на території ОРДЛО. Прокурор вимагав 4-річного терміну ув’язнення.

ВідеоДвох росіян заочно засудили за спробу державного перевороту у Чорногорії

Едуарду Шишмакову і Володимиру Попову, яких чорногорська влада вважає працівниками російської розвідки, дали 15 і 12 років тюрми. Запланований ними переворот мав статися у жовтні 2016 року, його метою було зірвати вступ країни у НАТО. Російські розвідники завербували заколотників у Сербії та Чорногорії, аби ті захопили парламент і вбили проєвропейського прем'єра.  

Двох росіян заочно засудили за спробу державного перевороту у Чорногорії

Підсудний заявив, що його участь у війні на Донбасі перебільшена – начебто він подорожував Україною як турист і хотів отримати якомога більше вражень. При цьому він не вважає "ДНР" терористичною організацією. Доведеними стали епізоди носіння зброї та участь в охороні захоплених терористами об’єктів. При цьому причетність Ешту до бойових дій супроти української армії прокуратура довести не зуміла за браком доказів. Адвокат Іван Читил заявив, що поведінка обвинуваченого була неправильною, але не була незаконною. "Він не їздив там незаконно, отримав візу. Він нічого не приховував. Він звичайний хлопчик, який скрізь фотографується", - заявив юрист.

Суд визнав Ешту винним в участі у злочинній організованій групі, якою є "ДНР". Однак при цьому було взято до уваги бездоганну репутацію військового до цього моменту, а також наявність у нього нещодавно народженого малюка. Також підсудний розкаявся під час судового процесу. "Я би тричі передумав, якби знав, що доля приведе мене до суду", - сказав Ешту в заключному слові. Вердиктом став умовний трирічний термін із затримкою у виконанні на чотири роки. Також Ешту позбавили військового звання, що означає неможливість продовження служби в армії Чехії. Рішення може бути оскаржене в апеляційних інстанціях країни.

Чеський військовослужбовець Ерік Ешту сьогодні був визнаний винним у здійсненні спроби терористичного акту за участь у...

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Залиште свій коментар

Вибір редакції