Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мітингувальники вимагають відставки голови уряду.

На тлі скандалу, що триває довкола прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіша, тисячі чехів вийшли ввечері у четвер, 15 листопада, на Вацлавську площу в Празі, щоб вимагати його відставки. Дехто прийшов з прапорами Чехії та Євросоюзу, транспарантами "Геть Бабіша". Популярні музиканти виступали на сцені перед учасниками акції протесту.

Приводом до обурення чехів стало інтерв'ю із сином Бабіша, опубліковане порталом Seznamzpravy.cz, в якому син прем'єра заявив, що його спеціально викрали і переховували в анексованому Росією Криму люди його батька, щоб він не міг свідчити у кримінальній справі про ймовірну розтрату Бабішем двох мільйонів євро субвенцій від ЄС.

Ці гроші близько десяти років тому були витрачені на спорудження готелю у Середньочеському краї. Ця справа отримала назву "Справа гнізда лелеки". Бабіш неодноразово відкидав звинувачення і заявляв, що його син психічно хворий.

Опозиція закликала провести в парламенті голосування про вотум недовіри уряду. В цей же день спікер парламенту заявив, що голосування щодо вотуму недовіри відбудеться 23 листопада. У разі, якщо більшість підтримає недовіру уряду, Бабішу доведеться піти у відставку, а нового прем'єр-міністра призначить президент Мілош Земан.

Мільярдер Андрей Бабіш часто опинявся у епіцентрі скандалів. Через "Справу гнізда лелеки" він втратив посаду міністра фінансів у 2017 році. Окрім того, його звинувачують у веденні брудних передвиборчих кампаній та співпраці зі спецслужбами в часи правління в Чехословаччині комуністів. У своїй передвиборній програмі політсила Бабіша ANO обіцяла, зокрема, не допустити запровадження євро в Чехії, опиратися прийому біженців та поглибленню співпраці в рамках Європейського Союзу. Бабіш є союзником президента Мілоша Земана, відомого своєю прихильністю до Росії.

ВідеоЖителі Праги вимагають відставки прем'єр-міністра Андрея Бабіша

У центрі Праги тисячі людей вимагають від прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіша піти з посади. Усе через те, що він знехтував санкціями ЄС проти Росії і доправив до Криму свого сина. Таку приголомшливу заяву цього тижня зробив Бабіш-молодший. І все тому, що в Чехії спалахнуло антикорупційне розслідування. А син глави уряду якраз фігурував у справі про махінації з коштами ЄС.

Жителі Праги вимагають відставки прем'єр-міністра Андрея Бабіша

 

Вибір редакції