У Чехії видали шкільний підручник про злочини комунізму

Методичний посібник "Через поріг тоталітаризму" має допомогти вчителям краще донести до школярів складну тему.

У Чеській Республіці, вперше в посткомуністичній Європі, побачив світ методичний посібник із вивчення в середніх школах злочинів комунізму.

Підручник має допомогти вчителям краще методологічно підійти до вивчення однієї з найскладніших і найтрагічніших сторінок новітньої чеської історії, а також учням збагнути події недалекого минулого.

До підручника ввійшли документи з нещодавно оприлюднених архівів, свідчення сучасників подій, літературні джерела.

Книга, що має назву "Через поріг тоталітаризму", розповідає про те, для чого комуністам була потрібна колективізація, скільки чехів і словаків стало жертвами боротьби з розкуркуленням, що відрізняє тоталітарний режим від демократичного, скільки концтаборів було в комуністичній Чехословаччині й де вони розташовувались.

Видало підручник чеське Громадське об’єднання "Служба школі" в місті Млада Болеслав. Ініціатор і координатор видання – історик та публіцист Міхал Шимек.

На його думку, саме період від 1948 року, тобто після комуністичного перевороту в Чехословаччині, належить до найскладніших для вивчення в школі. Адже впродовж 40 років, тобто аж до демократичної Оксамитної революції 1989-го року режим свідомо замовчував або викривляв історичні події, а документи про справжній перебіг подій приховували у недоступних архівах.

"До роботи над підручником я запросив групу вчителів, які мають досвід вивчення новітньої історії. Наш підручник – це така допоміжна методичка для шкіл. Вихід підручника був сприйнятий добрими відгуками, замовлення на підручник для шкіл до нас надходять щоденно. Нашим задумом було подати методичні матеріали на основі сучасних історичних досліджень і літератури. Підручник також заповнює нішу на ринку, тому що посібника такого типу в нас досі не було", - зазначив Шимек.

До підручника увійшли методичні матеріали з історії сфабрикованих комуністами судових процесів над інакодумцями, засудженими режимом до страти, документи з історії примусової націоналізації, наприклад, однієї з найуспішніших приватних фірм "Bata" взуттєвого підприємця Баті. Ця фірма добре відома у світі й нині.

До підручника додається CD, яке містить фотографії, тексти, копії архівних матеріалів.

Автори підручника "Через поріг тоталітаризму" наголошують, що учні в школі повинні мати можливість якнайповніше ознайомитись із документами доби, але думку про них вони сформують самі.

Читайте також:

В Латвії закрили комісію зі збитків від радянської окупації через кризу

Росіяни готові саджати тих, хто заперечує перемогу СРСР у війні

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Рівненчанину, двічі засудженому до розстрілу в СРСР, вручили орден УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: