На виборах Земан випередив свого конкурента майже на 3%.

Сьогодні, 8 березня, у Владиславському залі Празького граду відбулася інавгурація переобраного президента Чехії 73-річного Мілоша Земана. Його називають прихильником президента Росії Володимира Путіна. На цій посаді Земан залишиться ще на п'ять років.

Інавгурація відбулася під час урочистого спільного засідання обох палат парламенту. Про це повідомляє Czech Radio.

Після клятви на вірність держави Земан виголосив майже півгодинну промову. Під час неї залу покинули кілька опозиційних політиків.

Під час виступу Земан звинуватив у необ'єктивності суспільне Чеське телебачення, а також розкритикував підприємця Зденека Бакалу і належні йому ЗМІ. Президент, зокрема, звинуватив Бакалу в великих економічних злочинах, назвав його "плямою" на тілі країни. Він також заявив, що поки не буде поставлена ​​крапка в розслідуванні щодо діяльності бізнесмена в компанії OKD, не можна буде сказати, що економічні злочини в Чеській Республіці пішли в минуле.

Земан пообіцяв, що під час свого другого терміну президентства продовжить активно підтримувати національну економічну дипломатію та інститут активного громадянства, а також висловився за введення елементів прямої демократії, зокрема, прямих виборів мерів і гетьманів. Політик позитивно оцінив практику поїздок регіонами та зустрічі з громадянами, від якої він не збирається відмовлятися.

Нагадаємо, Земан виграв президентські вибори з результатом 51,42%. Його суперник 68-річний фізико-хімік і викладач, екс-президент Академії наук Чеської Республіки Їржі Драгош набрав 48,57%.

Раніше посол України в Чехії Євген Перебийніс висловив думку, що переобрання Земана президентом не змінить відносини між офіційними Києвом та Прагою.

ВідеоДруг Путіна чи проєвропейський професор: у Чехії відбулись вибори президента

У другому турі виборів президента Чехії перемогу святкує діючий глава держава Мілош Земан. Це стало зрозуміло після обробки результатів голосування на 95% виборчих дільниць.

Друг Путіна чи проєвропейський професор: у Чехії відбулись вибори президента

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції