Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країна урочисто відзначила сторіччя створення незалежної Чехословаччини.

Чехія у неділю, 28 жовтня, відзначила соту річницю створення незалежної Чехословаччини найбільшим військовим парадом з часів падіння комуністичного режиму.

В урочистому параді взяли участь понад чотири тисячі військових. Європейським проспектом - однією з найбільших вулиць Праги - пройшла військова техніка: танки і артилерійські установки. Демонстраційні польоти здійснила військова авіація. Попри несприятливу погоду на вулицях зібралися натовпи пражан і гостей міста.

У параді також взяли участь військові НАТО з Великобританії, Франції, Італії, Сполучених Штатів та Словаччини. Серед високих гостей на параді був присутній і міністр оборони США Джеймс Меттіс.

Незалежна Чехословаччина постала у 1918 році на руїнах Австро-Угорської імперії. У 1993 році Чехія і Словаччина стали окремими державами. Відтоді Чехія приєдналася до НАТО (у 1999 році) та ЄС (у 2004 році). На сьогодні чеська армія налічує 24 тисячі солдатів.

ВідеоАнтиросійські протести відбулися у Празі у 50-ту річницю вторгнення радянських військ до Чехословаччини

Кілька сотень людей зібралися під посольством Росії. Протестувальники кажуть, про тодішню агресію Кремля забувати не можна. Адже Москва своїх методів не змінила й досі за допомогою військ намагається втримати під контролем сусідні країни. У 68-му радянські війська ввійшли до Чехословаччини, аби зупинити "празьку весну". 

Антиросійські протести відбулися у Празі у 50-ту річницю вторгнення радянських військ до Чехословаччини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції