У Чехії вигадали фільтри для вентиляційних систем, які допоможуть у боротьбі з коронавірусом

У Чехії вигадали фільтри для вентиляційних систем, які допоможуть у боротьбі з коронавірусом

Фільтри знезаражуватимуть середовище у приміщеннях.

У Чехії вигадали унікальні фільтри для вентиляційних систем, які знезаражуватимуть середовище у приміщеннях. Цей пристрій, впевнені чеські винахідники, допоможе у боротьбі з коронавірусом, а людям дозволить нарешті зняти маски.

Про інноваційні фільтри - у сюжеті ТСН.Ранок.

За задумом чеських вчених революційні фільтри мають бути інтегровані у вентиляційні системи будівель. Якщо це станеться у майбутньому, то маски у приміщеннях нам будуть не потрібні. Революційна розробка - це невеликий клаптик нано-текстилю.  "Працює це так. Фільтр складається з двох шарів, які проводять струм. А між ними - нано-тканина, яку ми можемо нагрівати до 92 градусів протягом 15 хвилин. Цього має вистачити, аби вбити вірус", - розповідає винахідник Марек Неруда.

Ідею запозичили у французьких учених, які провели дослідження, що вірус гине за температури 92 градуси. Через карантин фільтр спочатку розробляли вдома, а через три місяці команді з трьох винахідників вдалося побудувати повністю робочий прототип. Ним став звичайний вентилятор, що його встановлюють у квартирах чи вбиральнях.

"Аби нагріти поверхню фільтру, достатньо всього 12 вольт. Під’єднаємо струм. На термометрі можна побачити, як температура починає зростати. Тобто ми нагріваємо та стерилізуємо фільтр електричним струмом. Принцип такий самий, як і у інших типів фільтрів, що стерилізують за допомогою мікрохвильової печі. Наша ж технологія дозволить робити це у промислових масштабах", - каже керівник групи винахідників Лукаш Войтєх.

У Чехії вигадали фільтри для вентиляції, які знезаражують середовище у приміщеннях

У Чехії вигадали фільтри для вентиляції, які знезаражують середовище у приміщеннях

Чи дійсно фільтр здатний знешкодити коронавірус, розробники вже незабаром планують перевірити в лабораторії. "Щойно це буде підтверджено лабораторно, ми будемо готові запропонувати свої рішення компаніям в усьому світі", - додав науковець.

Такі знезаражувальні фільтри, кажуть розробники, можна встановлювати у системи вентиляції будинків, офісів чи автівок. Поки технологію випробовують, нею вже почали цікавитися чеські автовиробники та виробники ліфтів у Великої Британії. 

Кореспондент Радіо Свобода Сергій Стеценко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація