У Чехії викрили російського шпигуна

У Чехії військова розвідка викрила російського агента, який збирав військову інформацію.

Чеська військова розвідка викрила російського агента, який збирав військову інформацію.

За даними чеських ЗМІ, після розкриття агент - якийсь Роберт Р. - втік до Росії. Його інформатором працювала майор чеської армії, ім'я якої не називається. Повідомляється, що вона була секретарем трьох генералів армії і керувала їх канцеляріями. В даний час вона звільнена з армії і знаходиться за кордоном на відпочинку.

Чеська розвідка стежила за агентом п'ять років. За даними "Празького телеграфу", Роберт Р. є громадянином Чехії, проте один з її батьків був росіянином, тому агент вільно говорить російською.

Агент, який працював психологом в одній з державних структур, познайомився з майором-інформатором під час навчання. Подробиці про цю жінку невідомі.

За даними чеських журналістів, російського шпигуна цікавила в першу чергу тема американського радара. Пізніше, коли США відмовилися від планів будівництва елементів своєї ПРО в Східній Європі, він почав виявляти цікавість до озброєння чеської армії і будівництва АЕС "Темелін".

У зв'язку з подією з армії Чехії були звільнені три генерали - голова Військової канцелярії президента Франтішек Грабал, військовий представник Чехії при Вищому командуванні НАТО в Європі Йозеф Седлак і перший заступник начальника Генштабу республіки Йозеф Прокш.

У 2006 році в Чехії вже був викритий російський шпигун, який нібито намагався отримати доступ до секретних документів НАТО. Пізніше в місцевих ЗМІ з'явилася інформація, що цією людиною міг бути російський журналіст Леонід Свиридов, проте він сам, як і його роботодавець категорично відкинули ці домисли.

Читайте також:

Канада анулювала паспорт зниклого фігуранта шпигунського скандалу

"Вчений-шпигун" Сутягін вирішив повернутися до Росії, щоб відремонтувати ганок на дачі

73-річного ветерана Держдепу США засудили довічно за шпигунство на користь Куби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: