У Чехії власник готелю став "зіркою", коли із солідарності з Україною відмовив у поселенні росіянам

На компанію готельєра наклали штраф у 50 тисяч крон.

Неймовірна історія підтримки українців підкорила соцмережі в одній з країн Євросоюзу. Програма ТСН.Тиждень розшукала в Чехії готельєра, який із солідарності з Україною заборонив селитися в своєму закладі росіянам через анексію Криму.

Чехія. Центральна Європа. Дві години льоту від Києва. Над резиденцією президента активісти вивішують велетенські червоні труси. А інші активісти навіть роздягаються під вікнами глави держави. Президенту Чехії закидають підтримку Кремля. Але більшість  чехів ще добре  пам'ятають окупацію Праги радянськими танками за вказівкою Москви.

Історія чеського готельєра Томаша Крмаржа облетіла весь світ і опинилась на перших шпальтах чеських ЗМІ, із сотнями репостів у соцмережах - коли пан Крчмарж заборонив селитися у своєму готелі росіянам. Через анексію Криму.

"Я хотів, щоби люди почали думати над тим. Це було єдине, що я міг зробити. Потім я ще міг взяти рушницю і йти туди воювати за Україну проти росіян", - говорить Томаш Крчмарж.

Але відвойовувати довелося власний бізнес. Місцеві чиновники, каже, наслали на готель численні перевірки, і оштрафували поборника України на 50 тисяч крон. Це майже, як 50 тисяч гривень для українців. А надто, готель Крмаржа розташований в Остраві - одному з найбідніших регіонів Чехії, біля кордону з Польщею. Острава у Чехії – як в Україні Донбас. Тут сконцентровані вугільні шахти і сталеварні. Саме цей регіон – один із тих, хто дав найбільше голосів за президента Земана.

"Ми оштрафували на 50 тисяч крон не особисто пана Крчмаржа, а компанію, - за порушення закону про охорону прав споживачів. Порушення інспекція вбачає не у причинах такого рішення готелю, а у дискримінації за національністю", - пояснив речник Чеської торговельної палати Їржі Фреліх.

Штраф сплатив, але підтримки України –  не зрікся.

Комісія змусила готельєра дозволити росіянам селитися у нього в закладі. Але Крчмарж - і тут вигадав рішення. Під час реєстрації, твердить, громадянам Росії ввічливо пропонують підписати заяву про незгоду з діями Москви.

"На рецепції лежить книга, дехто нам напише, що засуджує, дехто не пише. Тому, що влада закрила б мені готель. Прості російські люди - добрі люди. Я знаю таких багато. Але керівництво вони обирають погано", - нарікає Томаш Крмарж.

Російські туристи у Чехії за кількістю були другими після німецьких, до війни Росії проти України і санкцій Євросоюзу. Цьогоріч гостей із Росії, за офіційною статистикою, у Чехії стало менше вполовину. Хоча натомість побільшало відпочивальників з Європи.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Ольги Мальчевської.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: