У Чехії заявили про намір розсекретити звіт щодо імовірної причетності спецслужб РФ до вибуху у Врбетіце

У Чехії заявили про намір розсекретити звіт щодо імовірної причетності спецслужб РФ до вибуху у Врбетіце

Фото: Associated Press

Йдеться про справу семирічної давнини.

Прем'єр Чехії Андрій Бабіш заявив про намір розсекретити документ щодо вибуху на складі боєприпасів в 2014 році, в причетності до якого підозрюють співробітників спецслужб РФ. Здійснити це очільник чеського уряду має намір на наступному засіданні Європейської ради.

Про це Бабіш заявив в інтерв'ю чеській газеті Lidovky.cz.

За його словами, спершу 19 квітня уряд Чехії вивчить і обговорить матеріали справи, зібрані службою безпеки та інформації країни. Утім, він запевнив, що громадяни країни згодом теж матимуть можливість ознайомитися з розсекреченими документами. Бабіш наголосив, що "громадськість зможе отримати уявлення про це".

"Досьє буде обговорюватися в уряді в понеділок, тому що інші міністри його не бачили, і я хочу, щоб дані були розсекречені", - сказав Бабіш.

Крім того, він додав, що вже проінформував голову Євроради Шарля Мішеля і союзників в ЄС.

"Я вже говорив з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, Єврорада буде скоро. Союзників я вже, звичайно, поінформував, через послів і Мішеля, на наступному засіданні Європейської ради ми будемо точно говорити про це (інцидент в Врбетіце), хоча це справа 2014 року", - додав Бабіш.

Нагадаємо, 17 квітня стало відомо, що Чехія висилає з країни 18 російських дипломатів. Йдеться про нібито співробітників розвідки, яких ідентифікували під дипломатичним прикриттям.

А в ніч проти 18 квітня в Празі активісти облили кетчупом стіну довкола території посольства Росії в Чехії. За словами учасників заходу, кетчуп мовляв символізує кров загиблих під час вибуху боєприпасів у Врбетицях. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація