У челябінських мечетях знайшли відеозвернення Саїда Бурятського

Слідчі виявили, що у мечетях вчать віруючих, використовуючи відеозвернення Саїда Бурятського, як наочний матеріал.

В ході обшуків, проведених у мечетях і квартирах жителів Аргаяшского району Челябінської області, слідчі органи виявили відеозаписи зі зверненнями Саїда Бурятського - знищеного в минулому березні ідеолога північнокавказьких бойовиків.

Співробітники правоохоронних органів вилучили літературу, електронні носії та відеоматеріали арабською та російською мовами.

За даними слідства, у березні житель Аргаяшского району Вільдар Якупов в мечеті в селі Аязгулова на організованих ним курсах з вивчення основ ісламу і арабської мови поширював друковані видання, які раніше судом були визнані екстремістськими і внесені до Федерального списку екстремістських матеріалів, заборонених до розповсюдження та публікації .

Порушено кримінально справу за статтею 282 КК РФ - "дії, спрямовані на збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження гідності людини або групи осіб за ознаками статі, раси, національності". Підозрюваний відпущений під підписку про невиїзд.

Представники силових структур провели обшуки в мечетях Аргаяшского району 19 квітня. Імам-хатиб мечеті міста Озерська Габдулла Шаймарданов тоді заявив, що екстремістської літератури вони не знайшли, зате "все, що належало парафіянам, розкидали по підлозі і топтали брудними ногами".

Слідство, проте, підкреслює, що "в ході обшуку слідчі і оперативні співробітники для неухильного дотримання прав віруючих і канонів релігії зняли взуття, і проводили слідчі дії за участю незацікавлених понятих, вели себе ввічливо та коректно".

Нагадаємо, Олександр Тихомиров на прізвисько Саїд Бурятський був знищений в інгушському селі Екажево 3 березня 2010. Тоді ж були захоплені соратники Тихомирова: їх звинувачують у підриві поїзда "Невський експрес", в результаті якого загинули 27 людей.

Тихомиров, уродженець Улан-Уде, син бурятського батька і російської матері, який називав себе "шейхом Абу Саадом Саїдом аль-Бурьяті", не був широко відомий ні в Чечні, ні в Інгушетії. Він прославився завдяки розміщенню в Інтернеті відеороликів, на яких він фігурує зі зброєю в руках.

Читайте також:

Саїд Бурятський може знову виявитися живим

ФСБ убила Саїда Бурятського – ідеолога бойовиків Чечні та Інгушетії

У Москві бояться нових терактів: Саїд Бурятський набрав 30 шахідок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: