Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чилі через засуху почали збирати воду з туманів

Проект потребує вкладень на перших етапах роботи.

У Чилі мешканці деяких населених пунктів змушені були створити пристрій для збирання води із туманів через сильні засухи.

Про це повідомляє The Economist.

Регіони Чилі діляться на сотні кооперативів. Лос-Томс, одне зі 178 таких господарств, розташоване у регіоні Кокімбо. Місцеві мешканці намагаються вирощувати пшеницю, а також розводити овець та кіз на території у 2800 гектарів землі. Проте регіон постійно потерпає від сильних засух, водойми у горах, куди раніше ходили на водопій тварини, висохли, а молодь поїхала до міст.

Через зниження врожайності та поголів'я худоби мешканці створили спеціальний пристрій, який добуває воду з туманів, які приходять з моря. Це три сітки по 60 квадратних метрів кожна. Вони розташовані на хребті трохи вище, ніж кооператив. Сітки ловлять краплі води, які йдуть з туманом і доправляють їх до води, збираючи таким чином до 650 літрів води щодня.

Розробка таких мереж почалася у Чилі від 50-х років минулого століття. Спершу туманні сітки не справлялися зі своїм завданням, проте від 90-х вони почали використовуватися. У рибальському селищі неподалік Лос-Томс вони збирали до 8 тисяч літрів на день.

Проект потребує субсидій на ранніх стадіях, проте після певного часу він стає вигідним. Це також може привабити увагу освічених людей, які мешкають у містах. "Ловці туманів" допомагають зберегти флору та фауну місцевості, привернути увагу туристів. У деяких регіонах, де використовують сітки, вже розташовані кемпінг-табори, проводяться екскурсії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції