У Чилі почали бурити тунель, щоб витягнути з-під землі 33 шахтарів

Чилійські рятувальники почали бурити тунель, щоб звільнити з підземного полону заблокованих гірників. На порятунок 33 шахтарям доведеться чекати три-чотири місяці.

Чилійські рятувальники в ніч на 31 серпня почали бурити тунель глибиною понад 700 метрів, через який на поверхню зможуть вибратися 33 гірники, заблоковані під землею вже майже місяць.

За даними джерел, буріння свердловини ведеться за допомогою гігантського рятувального екскаватора Strata 950. Роботи проходять у місці, недоступному для журналістів і численних родичів гірників, які розташувалися в таборі поруч з шахтою.

Буріння тунелю триватиме від трьох до чотирьох місяців, роботи проходитимуть у кілька етапів: спочатку заплановано виконати пробний отвір невеликого діаметра - близько 33 сантиметрів. Потім розширити його удвічі, що дозволить спустити вниз рятувальну капсулу та піднімати гірників на поверхню по одному.

Бур здатен проходити до 20 метрів на добу. Заблоковані шахтарі вже знають, що рятувальна операція триватиме не менше трьох місяців, хоча спочатку влада приховувала від них цю інформацію.

Обвал породи стався 5 серпня на глибині 700 метрів в невеликій копальні, розташованій в 50 кілометрах від чилійського міста Копіапо. У підземному полоні опинилися 32 чилійця і один болівієць.

Зараз зв'язок з полоненими здійснюється через канал діаметром вісім сантиметрів. 24 серпня з полоненими вдалося встановити телефонний зв'язок, а через отвір шахтарям з поверхні переправили перші партії рідкого харчування, води, кисню, медикаментів.

Потім гірникам передали гральні карти, чилійський прапор, ікони, релігійні статуетки і розп'яття, а двох курців забезпечили сигаретами. Натомість чилійські шахтарі зняли відео про своє життя під землею, яке передали нагору.

Минулого тижня чилійський міністр охорони здоров'я Хайме Маналіч попередив, що надлишкова вага може завадити дев'яти з 33 шахтарів вибратися на поверхню через спеціальний тунель. Однак він висловив сподівання, що за час свого підземного "ув'язнення" шахтарі схуднуть.

Читайте також:

Чилійський шахтар з-під землі запропонував одружитись бабусі своїх онуків

Чилійські гірники, замуровані в шахті до Різдва, передали відео про життя під землею

В Єнакієвому гірник провів під завалами 40 годин та вижив

У Китаї спалахнула шахта: згоріли всі, хто був під землею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: