У Чилі видані ордери на арешти 129 прибічників Піночета

У Чилі розпочинаються масові арешти колишніх співробітників таємної поліції Аугусто Піночета, причетних до викрадень і вбивств активістів лівого руху.

Суд Чилі видав ордери на арешт 129 колишніх співробітників спецслужб, яких звинувачують у вбивствах опозиціонерів та комуністів за часів правління генерала Аугусто Піночета.

Ордери на арешт вперше видані такій великій групі обвинувачених - колишніх військових і поліцейських чиновників, зокрема, працівників таємної поліції Dina.

Злочини, в яких їх звинувачують, були здійснені в рамках військових операцій "Кондор", "Коломбо" і "Вуличний з'їзд", спрямованих на усунення представників лівоцентристської опозиції як в Чилі, так і в інших південноамериканських державах.

Перша така операція - "Кондор" - проводилася в середині 1970 років по всьому континенту. Її підтримали правителі Аргентини, Бразилії Болівії, Парагваю і Уругваю. Під час операції було вбито безліч активістів лівої опозиції. В ході операції "Коломбо" у 1975 році було убито 119 чилійських активістів лівого руху.

Очікується, що арешти розпочнуться в середу, 2 вересня. Відомості про осіб, на яких виписані ордери, не розголошуються.

З того часу, як генерал Піночет відійшов від влади в 1990 році, арешти колишніх співробітників секретної поліції ставалися не раз, дуже часто – під суперечливу реакцію громадськості.

Активісти антипіночетовського руху широко підтримали заходи з виявлення і покарання відповідальних за тортури і вбивства.

Проте багато чилійців ставлять під питання доцільність продовження пошуків колишніх військових, вважаючи, що заарештовані – дрібна сошка, люди, що виконували накази згори. Сам генерал Піночет, який правив країною в 1973-1990 роках, помер у 2006 році у віці 91 рік.

Читайте також:

Черновецький радить Ющенку наслідувати приклад Піночета

Білорусів будуть заарештовувати без санкції прокурора

Після виборів в Ірані розпочалися масові арешти опозиціонерів

Турецького журналіста посадили за підготовку державного перевороту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: