У Чилі з 70-денного підземного полону звільнили першого з 33 шахтарів

У Чилі триває рятувальна операція: вже двох гірників, які виявилися заблокованими на глибині близько 700 метрів два місяці тому, підняли на поверхню.

Порятунок шахтарів, Чилі_1
AFP
Порятунок шахтарів у Чилі
Рятувальники в Чилі визволили з підземного полону першого з 33 гірників, які внаслідок обвалу опинилися заблокованими на одній з шахт більше двох місяців тому.

Першим можливість вибратися на поверхню отримав 31-річний батько двох дітей Флоренція Авалос. Попри побоювання, підйом пройшов спокійно. Одразу після підняття на поверхню гірника зустрів президент країни Себастьян Піньєра. Далі шахтаря має оглянути медик в польовому госпиталі, після чого Флоренсіо Авалоса заберуть на вертольоті в лікарню.

Така ж процедура чекає на кожного піднятого на поверхню робітника.

Другим на поверхню витягнули гірника Маріо Сепульведа. Рятувальна операція триває.

Кожному шахтареві, який заходить у рятувальну капсулу, надягають спеціальний біометричний пояс, який міряє температуру тіла, тиск, пульс і навіть здатний виміряти, наскільки людина піддається стресу.

Крім того, врятований отримує в своє розпорядження пристрій постійного зв'язку з рятувальниками й сонцезахисні окуляри, які мають вберегти від пошкоджень очі шахтарів, що не бачили сонячного світла більше двох місяців. У разі стресової задухи, в капсулі є балон зі стисненим повітрям, який має допомогти подолати страх.

Президент Чилі Себастьян Піньєра подякував Богові, рятувальникам, міністрам і мільйонам громадян країни за участь в порятунку гірників з аварійної шахти.

За словами Піньєри, аварія на шахті Сан-Хосе, в результаті якої під землею залишилися 33 людини, вже не перша, тому вона буде назавжди закрита. Крім того, в Чилі планується відкрити спеціальний меморіал, присвячений порятунку гірників.

Обвал породи на невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копьяпо, стався 5 серпня цього року на глибині 700 метрів. У підземному полоні опинилися 32 чилійця і один болівієць.

Читайте також:

Чилійських шахтарів морять голодом заради порятунку

Сім'ї замурованих чилійських гірників зажадали 27 мільйонів доларів

Скандал в Чилі: дружини замурованих у шахті гірників посварилися з коханками

Замуровані в шахті чилійські гірники передали відео про життя під землею

ВідеоУ Чилі з 70-денного підземного полону звільнили першого з 33 шахтарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: