У Чорногорії видали ордер на арешт двох росіян та трьох сербів за підозрою в спробі держперевороту

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Чорногорії видали ордер на арешт двох росіян та трьох сербів за підозрою в спробі держперевороту

Reuters

Їх підозрюють у намірах вбити прем'єр-міністра країни і захопити парламент у день виборів у жовтні.

У Чорногорії видали міжнародний ордер на арешт двох росіян і трьох сербів, які нібито причетні до спроби державного перевороту з метою повалення уряду країни. Про це повідомляє Радіо Свобода.

За повідомленнями прокуратури, наразі у розшуку перебувають п'ять осіб, яких підозрюють у "терористичній" діяльності, що передбачала план убивства прем'єр-міністра країни і захоплення парламенту в день виборів у жовтні.

Так, у перевороті мали брати участь двоє росіян, що є членами російської військової розвідки й нібито стежили із Сербії за тодішнім прем'єр-міністром Чорногорії Міло Джукановичем.

Крім того, один із сербів, який перебуває в розшуку, був помічений на фотографії поруч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 12 грудня під час його візиту до Белграда.

Зазначимо, Кремль заперечує свою причетність до впливу на політику Чорногорії. Водночас Москва активно підтримує місцеві політичні групи, які виступають проти пронатовського уряду.

Минулого року, Чорногорію запросили приєднатися до НАТО, але рішення ще не ратифікували кілька країн-членів.

Як заявила Чорногорії, доказів щодо залучення високопосадовців Росії у змову проти НАТО у неї немає. Водночас близько 20 людей, в основному серби і росіяни, вже перебувають під вартою в Чорногорії за звинуваченням щодо такої ймовірної схеми.

Нагадаємо, ще у жовтні з'явилася інформація про те, що кілька громадян РФ було депортовано із Сербії "за участь у підготовці терористичний акцій у Чорногорії".

Наступна публікація