Директор ЦРУ Девід Петреус вперше публічно оцінив виняткову корисність нових "побутових" технологій для шпигунства.
Голова найбільшої спецслужби в світі ЦРУ Девід Петреус назвав нові технології, що широко поширюються серед простих громадян, такими, що мають величезний вплив на роботу розвідників.
Все більше особистих і побутових пристроїв підключаються до інтернету: від телевізора до навігаційної системи автомобілів.
Якщо раніше шпигунам доводилося займатися небезпечним стеженням і намагатися поставити прослуховуючі пристрої у всіх місцях, де буває людина, яка зацікавила розвідку, то сьогодні ситуація кардинально змінилася.
З появою "розумних будинків", геоприв'язаних даних (з фото в соціальних мережах, смартфонів, навігаторів і т.д.) ЦРУ в режимі реального часу може отримувати безліч корисних даних: від місця розташування людини, до таємної зйомки через камеру мобільного або ноутбука.
У майбутньому можливості розвідки в цій галузі ще більше зростуть, оскільки очікується широке поширення систем дистанційного управління та моніторингу, сенсорних мереж, чіпів радіочастотної ідентифікації, серверів даних, вбудованих у холодильники і навіть кухонні комбайни, тощо.
Вся ця електроніка має велику обчислювальну потужність і може виконувати потрібні розвідникам "побічні" завдання.
Великі надії Петреус пов'язує з хмарними сервісами, суперкомп'ютерами і квантовими комп'ютерами, які зможуть обробляти величезну кількість інформації, яку поширює сучасний "просунутий" користувач.
Петреус наголосив, що побутові пристрої "змінюють наші уявлення про таємницю, особистої інформації і секретності".
Так, ЦРУ має багато юридичних обмежень стосовно шпигунства за іноземними та особливо американськими громадянами. Але збір даних на зразок геолокації та інтернет-статистики - це "сіра зона", де можна діяти вільно. Виробники обладнання збирають величезну кількість даних, і уряду дуже легко стежити за людьми через поширені пристрої на зразок телефону або PlayStation.