У ЦРУ розповіли про нові методи сучасних шпигунів

Дата публікації
Перегляди
5117
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ЦРУ розповіли про нові методи сучасних шпигунів

Сучасним шпигунам допомагають холодильники та мікрохвильовки, підключені до інтернету

Директор ЦРУ Девід Петреус вперше публічно оцінив виняткову корисність нових "побутових" технологій для шпигунства.

Голова найбільшої спецслужби в світі ЦРУ Девід Петреус назвав нові технології, що широко поширюються серед простих громадян, такими, що мають величезний вплив на роботу розвідників.

Все більше особистих і побутових пристроїв підключаються до інтернету: від телевізора до навігаційної системи автомобілів.

Якщо раніше шпигунам доводилося займатися небезпечним стеженням і намагатися поставити прослуховуючі пристрої у всіх місцях, де буває людина, яка зацікавила розвідку, то сьогодні ситуація кардинально змінилася.

З появою "розумних будинків", геоприв'язаних даних (з фото в соціальних мережах, смартфонів, навігаторів і т.д.) ЦРУ в режимі реального часу може отримувати безліч корисних даних: від місця розташування людини, до таємної зйомки через камеру мобільного або ноутбука.

У майбутньому можливості розвідки в цій галузі ще більше зростуть, оскільки очікується широке поширення систем дистанційного управління та моніторингу, сенсорних мереж, чіпів радіочастотної ідентифікації, серверів даних, вбудованих у холодильники і навіть кухонні комбайни, тощо.

Вся ця електроніка має велику обчислювальну потужність і може виконувати потрібні розвідникам "побічні" завдання.

Великі надії Петреус пов'язує з хмарними сервісами, суперкомп'ютерами і квантовими комп'ютерами, які зможуть обробляти величезну кількість інформації, яку поширює сучасний "просунутий" користувач.

Петреус наголосив, що побутові пристрої "змінюють наші уявлення про таємницю, особистої інформації і секретності".

Так, ЦРУ має багато юридичних обмежень стосовно шпигунства за іноземними та особливо американськими громадянами. Але збір даних на зразок геолокації та інтернет-статистики - це "сіра зона", де можна діяти вільно. Виробники обладнання збирають величезну кількість даних, і уряду дуже легко стежити за людьми через поширені пристрої на зразок телефону або PlayStation.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5117
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація