У Дагестані помер солдат, який у 1945-му підняв прапор Перемоги над Рейхстагом

У Дагестані помер останній ветеран з фотографії, де зафіксовано встановлення прапора Перемоги над Рейхстагом, - розвідник Абдулхакім Ісмаїлов.

У середу, 17 лютого, у дагестанському місті Хасавюрт у віці 94 років помер ветеран Великої Вітчизняної війни Абдулхакім Ісмаїлов, який був зафіксований на фотографії знаменитого фотокореспондента Євгенія Халдея, присвяченій встановленню Червоного прапора над Рейхстагом.

Ісмаїлов після початку Великої Вітчизняної війни воював на Українському фронті в складі 82-ї гвардійської стрілецької дивізії, після - у 83-ій окремій гвардійській розвідувальній роті.

Абдулхакім Ісмаїлов
Комсомольская правда
Абдулхакім Ісмаїлов
Під час війни був тричі поранений - у 1943-му і в 1944-му роках він отримав поранення в груди, в 1945-му - був поранений у ногу.

Він був нагороджений орденами Вітчизняної війни 1-го ступеня, Слави 3-го ступеня, Червоного Прапора, медалями За відвагу, За визволення Варшави, За взяття Берліна.

Два інших солдата, зображених на фото Халдея, це киянин Олексій Ковальов, який помер у 1997 році, і Леонід Горичев з Мінська, який помер від ран незабаром після завершення війни.

Відомо, що фотографії Халдея були постановочними і зроблені на замовлення ТАРС, у якому він працював, що, втім, не зменшує їхню цінність як документального свідчення тієї епохи.

За канонічною версією, солдатами, які встановили 30 квітня 1945 Червоний прапор над куполом Рейхстагу, є Олексій Берест, Михайло Єгоров і Мелітон Кантарія. Фотографія Халдея була зроблена 2 травня. На ній прапор встановлюється на одній з декоративних веж, що прикрашають дах Рейхстагу.

Під час штурму будівлі, що розміщується в центрі Берліна, бійцями різних підрозділів радянських військ на ньому неодноразово встановлювалися червоні прапори.

Читайте також:

Севастополь прийме Всеросійський парад Перемоги і послухає Мєдвєдєва

З воріт Освенцима вкрали знамените гасло Arbeit macht frei

Водій Гітлера розповів, як спалив тіло фюрера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: