У Дагестані знищений засновник кавказької "Аль-Каїди"

ФСБ повідомило про знищення у горах Дагестану одного з засновників "Аль-Каїди" на Північному Кавказі", відомого як Сейф Іслам.

У горах Дагестану був знищений один із засновників мережі "Аль-Каїди" на Північному Кавказі.

Це уродженець Єгипту Мохмад Мохамад Шабаан на прізвисько "Сейф Іслам".

Також убитий його посібник - мешканець села Анді Ботліхського району Ібрагім Магомедов, сказав представник ФСБ.

2 лютого між селами Ботліх і Муні співробітники УФСБ по Дагестану провели спецоперацію, в ході якої при наданні збройного опору в машині ВАЗ 21014 були знищені двоє бойовиків. Одним з них виявився Мохмад Мохамад Шабаан.

У перестрілці поранення отримав співробітник правоохоронних органів, який пізніше помер.

За його словами, "Сейф Іслам" по запиту єгипетської влади перебував у міжнародному розшуку за здійснення терористичної діяльності.

На початку 90-х він брав участь у бойових діях в Афганістані, був у Судані, Сомалі, Лівані та Грузії. У 1992 році прибув до Чечні для участі в бойових діях проти федеральних сил по лінії ісламської терористичної організації "Брати - мусульмани". Разом з Хаттаб організував мережу "Аль-Каїди" на Північному Кавказі. Підтримував близькі контакти з Дудаєвим.

За даними відомства, "Сейф Іслам" з 1996 по 1998 року очолював грозненський філія благодійного фонду "Боневоленс Фаундейшн інтернейшнл", на замовлення і на кошти міжнародних терористичних організацій відкрив в Чечні центр підготовки терористів "Кавказ", відповідав за навчання бойовиків мінно-вибухової справи.

"За час другої чеченської компанії він був радником з питань релігії при Президентові ЧРІ Масхадова, найближчим підручним Басаєва. Останнім часом був "правою рукою" Докку Умарова, був призначений ним начальником генерального штабу бандформувань, відповідав за планування найбільш резонансні терактів.

У жовтні 2009 року "Сейф Іслам" за наказом Докку Умарова після нейтралізації відповідального від "Аль-Каїди" за дагестанське напрям "Доктора Муххамада" був направлений до Дагестану для організації диверсійно-терористичних актів, активізації діяльності дагестанського бандпідпілля і відновлення каналу постачання зброї і вибухових речовин від грузинських спецслужб, відзначив представник республіканського УФСБ.

Читайте також:

Американські спецслужби: "Аль-Каїда" нападе на США в найближчі півроку

Західні ЗМІ: війна РФ з Грузією зіграла на руку "Аль-Каїді"

Білий дім натякнув суду: організатор терактів 11 вересня повинен бути страчений

"Аль-Каїда" готується використовувати проти США зброю масового знищення
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: