У Данії, попри обіцянку не чіпати норок з коронавірусом, вбили тварин

У Данії, попри обіцянку не чіпати норок з коронавірусом, вбили тварин

Фото: Associated Press

Країна буде і надалі стежити за фермами.

Усіх норок на 284 фермах Данії, у яких виявили мутацію коронавірусу, знищили 18 листопада. Ще 25 ферм перебувають під підозрою.

Про це інформує Управління ветеринарії і харчових продуктів Данії.

Наголошується, що попри це, уряд країни продовжує контролювати норкові ферми на імовірність коронавірусу.

"Всі заражені COVID-19 норки на фермах знищені. Управління ветеринарії і харчових продуктів продовжує контролювати норкові ферми країни на COVID-19" - йдеться в повідомленні. 

Зазначимо, що міністр сільського господарства Данії Могенс Єнсен подав у відставку на тлі ухваленого без юридичних підстав рішення щодо знищення на території країни усієї популяції норок через мутацію COVID-19.

Нагадаємо, що на початку листопада у Данії заявили, що планують знищити всіх норок - від 15 до 17 мільйонів особин. Відповідне рішення ухвалили після того, як на 207 фермах, де їх вирощують, виявили нову мутацію коронавірусу. 

Невдовзі виявилося, що вимога вбивати хворих та здорових дрібних хижаків за межами ферм, де спалахнув коронавірус, а також господарств у радіусі 8 км від них не мала юридичних підстав, за що Єнсен перепросив. 

Раніше офіційний представник Єврокомісії Стефан де Кеєрсмекєр заявив, що ризик заразитися від норок мутованим коронавірусом на хутрових фермах слабкий, і тому уряди не можуть вимагати від фермерів ліквідовувати звірів.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
909
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація