У Данії пройшла масштабна реорганізація уряду

На керівні посади в Данії прийшли одразу дві жінки - вперше представницям слабкої статі дісталися крісла міністра оборони та закордонних справ.

У Данії проведена перша масштабна реорганізація уряду після того, як прем'єр-міністром країни в квітні минулого року став Ларс Лекке Расмуссен. Призначені нові міністри закордонних справ, оборони і юстиції.

Главою військового відомства стала ліберальний парламентарій, 41-річна Гітте Ліллелунд Бек - перша в історії Данії жінка на цій посаді. Вона замінила консерватора Серена Гаде, який став жертвою двох гучних скандалів і залишає данську політику.

МЗС очолила віце-прем'єр і лідер Консервативної партії 44-річна Лене Есперсен, яка раніше керувала міністерством економіки і бізнесу. Вона стала також першою в Данії жінкою на цій посаді.

Екс-глава данської дипломатії Пер Стіг Меллер (Консервативна партія) отримав портфель міністра культури.

Новим міністром економіки і бізнесу став консерватор Бріан Міккельсен, а крісло міністра юстиції, яке він звільнив, отримав також консерватор Ларс Бафоєд.

Всього лише п'ять міністрів, зокрема міністр фінансів Клаус Йорт Фредеріксен, зберегли свої посади. Семеро залишили кабінет, семеро увійшли до складу уряду і семеро змінили міністерство.

Як пише місцева преса, напередодні прийдешніх парламентських виборів, які мають відбутися у листопаді 2011 року, Ларс Лекке Расмуссен сформував свою власну команду, щоб спробувати переламати тенденцію до зниження рейтингу правлячої в Данії ліберально-консервативної коаліції.
У політичному курсі уряду, за прогнозами ЗМІ, великих змін не очікується. Новий склад кабінету має формально затвердити королева Маргрете II.

Читайте також:

Данія відмовилася від продукції Microsoft

Країни Північної Європи створили оборонний союз

Найдорожчою країною Європи стала Данія

Данія надала Гренландії розширену автономію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: