У Данії вагітним жінкам дозволили робити щеплення від коронавірусу: у якому триместрі краще вакцинуватися

У Данії вагітним жінкам дозволили робити щеплення від коронавірусу: у якому триместрі краще вакцинуватися

pixabay.com

Майбутнім матерям рекомендують вакцинуватися насамперед під час другого і третього триместрів вагітності.

У Данії вагітним жінкам влада дозволила також вакцинуватися від COVID-19, аби знизити ризики передчасних пологів і тяжкого перебігу коронавірусу.

Про це 21 липня повідомляє Данське агентство охорони здоров'я, пише газета Politiken.

Рішення пояснюється тим, що у вагітних вищий ризик важкого перебігу коронавірусу, а саме зараження може також збільшити ризик передчасних пологів.

Робити щеплення від COVID-19 вагітним рекомендується під час другого і третього триместрів вагітності, проте можна проходити вакцинацію і в першому триместрі після консультації з лікарем.

"Агентство після вивчення останніх даних і досвіду з інших країн ухвалило рішення рекомендувати вакцинацію вагітним і годуючим матерям", - йдеться в повідомленні.

Експерти зокрема зауважили, що ефективність і безпеку вакцинації для жінки і плоду підтвердила успішна імунізація препаратами компаній Pfizer і Moderna в США і Канаді.

Нагадаємо, у НСЗУ пояснили, що вагітні жінки можуть важче переносити COVID-19. Тому, якщо породілля має високий ризик захворіти, їй рекомендовано вакцинуватися від коронавірусу. Для щеплення слід використовувати мРНК-вакцину.

Раніше у МОЗ пояснили, чи може вакцинація від коронавірусу викликати безпліддя і впливати на менструацію.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

В Україні стартує п’ята хвиля вакцинації

В Україні стартує п’ята хвиля вакцинації