Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
 У Держдепі США розчаровані рішенням польського президента підписати закон про "бандерівську ідеологію"

У американському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що такі терміни, як "польські табори смерті", є болісними та оманливими.

Офіційний Вашингтон висловив розчарування у зв'язку з рішенням президента Польщі підписати історичний закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає, зокрема, покарання за вживання терміну "польські табори смерті".

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій речницею Державного департаменту США Хезер Науерт, - пише Укрінформ.

»Сполучені Штати розчаровані тим, що президент Польщі підписав законодавство, яке передбачає кримінальну відповідальність за приписування нацистських злочинів польській державі", - йдеться в офіційній заяві.

У США висловили розуміння, що цей закон буде переданий Конституційному суду Польщі. Втім, як зазначили в Держдепі, "введення в дію цього закону негативно впливає на свободу слова та академічні дослідження".

У американському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що такі терміни, як "польські табори смерті", є болісними та оманливими. Водночас, у заяві підкреслюється, що такі історичні неточності "впливають на Польщу, нашого потужного союзника", але вони мають відстоюватися в такий спосіб, щоб не страждали основні свободи.

ВідеоСвіт сколихнуло рішення президента Польщі підписати "бандерівський закон"

Президент Польщі підписав так званий "антибандерівський закон". Дуда таким чином проігнорував заклики української влади та польської опозиції цього не робити. Його застерігали: підпис під скандальним документом, який запроваджує термін "злочини українських націоналістів" і за заперечення цього передбачає кримінальну відповідальність, різко погіршить відносини Києва та Варшави.

Світ сколихнуло рішення президента Польщі підписати "бандерівський закон"

"Ми вважаємо, що відкриті дебати, наукові дослідження та освіта є найкращим засобом боротьби з оманливою риторикою", - зауважили в Державному департаменті США.

Після підписання, згідно із заявою президента, закон направлять до Конституційного суду для перевірки, чи є законними всі його положення.

Тиждень тому Дуда заявляв, що проаналізує проголосований парламентом проект.

Сьогодні, 6 лютого, Верховна Рада України підтримала постанову "Про заяву Верховної Ради України у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів". У заяві українські парламентарі просили Дуду не підписувати закон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції