У Держдуму РФ пройдуть представники партій, які не подолали прохідний бар'єр

Таким чином російський парламент підвищить представництво виборців у Держдумі РФ.

Державна дума Росії прийняла в третьому остаточному читанні закон про представництво в парламенті партій, які не подолали 7-відсотковий бар'єр. Відповідні поправки вносяться до окремих законодавчих актів РФ. Їх мета - підвищити представництво виборців в Держдумі.

Закон внесений президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим і направлений на реалізацію положення послання президента Федеральним зборам РФ 5 листопада 2008 р.

Встановлюється, що за результатами виборів у Держдуму федеральному списку кандидатів, який отримав від 6% до 7% голосів виборців, які взяли участь в голосуванні, передаються два депутатські мандати. При цьому список, що набрав від 5% до 6%, отримує один депутатський мандат.

Депутат, який отримав мандат відповідно до цієї норми, згідно з думським регламентом, має право нарівні з представниками фракцій в Держдумі пропонувати кандидатів на посади, обрання на які здійснюється нижньою палатою парламенту.

Такий депутат також має право на виступ в Держдумі, отримання і розповсюдження матеріалів і документів, участь в роботі Ради Думи.

При цьому такі права належать тільки одному депутату з двох які отримали мандат.

Крім того, політичній партії, федеральному списку кандидатів якої переданий депутатський мандат, надається право реєстрації кандидатів на виборах різного рівня без збору підписів виборців. Згідно із законом, вказаний депутат не може входити до жодної з думських фракцій. Він може бути членом тільки тієї партії, від якої він був обраний членом нижньої палати парламенту.

Читайте також:

Литвин: Україні загрожує прихід фашистів до влади

Колишнього прем'єра Естонії не пускають до Росії

Росія планує ввести проти України санкції "за реабілітацію нацизму"

Події в Молдові можуть змусити РФ визнати незалежність Придністров`я

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: