У дитсадку Швеції відмінили "хлопчиків" і "дівчаток" і називають дітей "воно"

У шведському дитсадку скасували слова "хлопчик" і "дівчинка" і називають дітей словом, що не позначає статі. Також в садку пропагують гендерну рівність та читають дітям книжки про геїв.

Дитачий садок у Швеції
Дитячий садок у Швеції
В одному з дитячих садків Швеції Egalia не стало ні хлопчиків, ні дівчаток. Дитячий сад не закрився - його як і раніше відвідують 33 дитини. Але тільки тепер у них немає статі - вони просто "друзі".

Співробітники дитячого саду намагаються уникати займенників "він" і "вона". По-шведськи "він" - han, "вона" - hon. Щоб уникнути цих займенників, вихователі використовують безстатеве слово hen. Хоча в класичій шведській мові це слово відсутнє, але в жаргоні деяких гомосексуалістів і феміністок воно використовується.

"Ми використовуємо це слово, коли в дитячий садок збирається прийти, наприклад, доктор, поліцейський, електрик або водопровідник. Ми не знаємо, це буде чоловік чи жінка, так що ми просто говоримо, що hen прийде близько другої години дня. Таким чином, діти можуть уявити собі як чоловіка, так і жінку. Це розширює їх кругозір", - говорить завідувачка дитячим садком 52-річна Лотта Райалін.

Щоб діти не "впадали в гендерні стереотипи", вихователі приділили особливу увагу підбору нових дитячих книг, а також виду і кольору іграшок.

"Суспільство очікує від дівчаток, щоб ті були жіночними, милими і красивими, а від хлопчиків - щоб ті були мужніми, грубуватими і товариськими. Але Egalia дає дітям фантастичну можливість бути такими, якими вони хочуть бути насправді", - пояснює вихователька Дженні Йонссон.

Дитячий садок, що функціонує за рахунок бюджету, відкрився в 2010 році в Содермальмі, відомому своїм лібералізмом районі Стокгольма. Він розрахований на дітей віком від року до шести років і став одним з найрадикальніших прикладів проявляння у шведському суспільстві прагнення до рівності статей, починаючи з раннього дитинства.

У дитячому садку Egalia "колишні хлопчики" і "колишні дівчатка" разом грають з ляльковою кухнею, займаючись "приготуванням їжі". Поруч з цією іграшковою кухнею викладені набори Lego та інші іграшкові будматеріали - спеціально для того, щоб у свідомості дітей не виникало бар'єрів між такими заняттями, як приготування їжі і будівництво.

До речі, ляльки, в які грають діти - чорношкірі, у зв'язку з чим дитсадок вже отримував погрози від місцевих расистів. Але завідуюча оптимістична: в її заклад стоїть велика черга, і тільки одну дитину батьки забрали назад.

Водночас, завідуюча Райалін вказує, що її завдання - створити обстановку, сприятливу до гомосексуалістів, лесбіянок, бісексуалів і транссексуалів. Тому дітям вона дає читати такі книжки, як, наприклад, історію про двох самців-жирафів, які переживали, що не можуть мати дітей, поки не знайшли кинуте крокодиляче яйце. Та й майже всі книги в цьому дитячому садку розповідають про одностатеві пари, одиноких батьків і дітей-сиріт. Виключені такі казки, як "Білосніжка" або "Дюймовочка".

У Швеції руйнування гендерних стереотипів є основним завданням загальнонаціональної програми дошкільного навчання, побудованого на уявленні.

Деякі батьки стурбовані, вважаючи, що процес зайшов занадто далеко і діти, покинувши дошкільний заклад, виявляться дезорієнтованими в реальному світі.

Відзначимо, Швеція здавна пропагує рівність між статями, але нещодавно дійшла і до того, щоб дозволити одностатевим парам брати на виховання дітей. Держава виділяє грошові суми на наукові дослідження проблеми гендерної ідентифікації.

Читайте також:

Секс-пригоди короля Швеції спровокували кризу монархії

Гей-парад у Берліні з елементами "садо-мазо" очолив правлячий бургомістр

FEMEN роздяглися на вокзалі проти сурогатного материнства

McDonald's звинуватили у пропаганді шкідливого харчування для дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: