У ДР Конго вперше за 18 років на виборах перемогли опозиціонери. Тепер вони сваряться між собою за владу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Переможця виборів звинувачують в угоді із чинним президентом.

Наприкінці грудня у Демократичній Республіці Конго відбулися президентські вибори. Їхній переможець мав би змінити на цій посаді Джозефа Кабілу, який керує країною від 2001 року і за Конституцією вже не мав права балотуватися.

Однак офіційне оголошення результатів було відкладене ЦВК, що породило чутки про можливу фальсифікацію голосів, передає BBC.

Врешті-решт, результати виборів було оголошено – перемогу на них здобув опозиційний кандидат Фелікс Тшісекеді (38,6%), друге місце також посів опозиціонер Мартін Файулу (34,8%), а кандидат від керівної партії та чинного президента Еммануель Шадарі аж третє (23,8%).

Однак після оголошення результатів Файулу звинуватив Тшісекеді у фальсификації голосів, через що в країні розпочалися протести та зіткнення між прихильниками обох опозиційних кандидатів. Уже відомо про кілька смертей під час мітингів.

Основним звинуваченням з боку Файулу є те, що Тшісекеді начебто уклав угоду з чинним президентом Джозефом Кабіла.

"Я зроблю все можливе, щоб дізнатися правду, бо конголезці хочуть змін. Фелікс Тшісекеді був призначений паном Кабіла для продовження режиму Кабіли. Тому що сьогодні бос – Кабіла", - зазначив він.

Католицька церква, яка має доволі значний вплив у ДР Конго, теж зазначила, що результати виборів не відповідають їхнім дослідженням та екзит-полам.

Водночас, сам Тшісекеді такі звинувачення спростовує. Його прес-секретар зазначив, що "жодної угоди ніколи не було". В офісі самого президента Кабіли досі не визнали результати виборів, однак і не заявляли, що не планують це робити.

Якщо ж ці результати виборів все ж залишаться остаточними і Тшісекеді обійме посаду президента, це стане першим мирним передаванням влади у ДР Конго від часів незалежності від 1960 року. До того, зміна влади у країні відбувалась через збройні перевороти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції