У другий тур виборів президента Польщі вийшли Коморовський і Качинський

За Коморовського проголосували 41,22% виборців. Його головного опонента, лідера партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського підтримали 34,74% електорату.

Жоден з кандидатів у президенти Польщі не набрав необхідних 50% голосів виборців для перемоги в президентській кампанії, а це означає, що 4 липня відбудеться другий тур президентських виборів.

За підсумками першого туру лідирує кандидат від правлячої партії "Громадянська платформа", спікер сейму і виконуючий обов'язки президента Польщі Броніслав Коморовський, заявили в Державній виборчій комісії за підсумками підрахунку 94% бюлетенів.

Згідно з цими проміжними результатами, за Коморовського проголосували 41,22% виборців.

Його головного опонента, лідера партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського підтримали 34,74% електорату.

За оцінками політологів, Коморовський є помірно правим, а Ярослав Качиньський ультраправим політиком. Обидва - колишні активісти антикомуністичного рухи "Солідарність".

Третє місце на виборах отримав кандидат від лівих сил Гжегож Наперальскій, що набрав 13,68% голосів виборців. У другому турі основна боротьба розгорнеться за голоси його прихильників і, як зазначив соціолог Іреніуш Кшеміньскій, "важко уявити собі, що вони проголосують за когось іншого, окрім Коморовського".

Коморовський показав найкращі результати на заході Польщі і в Гданську, а Качиньський на сході країни, повідомляє "Газета виборча". "Той, хто ввечері лягав спати, впевнений у перемозі Броніслава Коморовського, вранці можуть пережити шок – пише "Газета виборча". - Прогнозувати розрив в 13% між Качиньським і Коморовським в реальності складає 2,71% голосів", - зазначає газета.

Головний редактор "Газети виборчої" Адам Міхнік заявив, коментуючи підсумки виборів, що успіху Качиньського сприяла "атмосфера жалоби (що склалася після загибелі його брата), однак у другому турі нічого не зумовлено".

"У другому турі буде потрібно повна мобілізація", - заявив відомий публіцист і історик Міхнік.

Виступаючи перед своїми прибічниками, Коморовський заявив, що "в житті, що у футболі, додатковий час може виявитися найбільш важким". "Не забуваймо про це, і мобілізуємо наші сили для великого фіналу 4 липня", - підкреслив він.

Тим часом обробка бюлетенів триває. Остаточні підсумки виборів розраховує представити у другій половині дня.

Читайте також:

Вибори в Польщі: Коморовський святкує перемогу

Лідери президентської гонки Польщі проголосували на виборах

У Польщі почалися президентські вибори

ВідеоВ Польщі обирають президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: