Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У дружини Пєскова виявили рахунок у Швейцарії, що заборонено російським законодавством

Йдеться про рахунок у швейцарському банку.

Дружина прес-секретаря президента Росії Тетяна Навка після весілля не стала закривати рахунок в Швейцарії - це випливає з банківських і податкових документів, що опинилися в розпорядженні Центру "Досьє", і проведеного ним експерименту, пише "Дождь".

Видання зазначає, що про заборону іноземних рахунків і вкладів для чиновників і їхніх близьких родичів набув чинності в травні 2013 року. Втім, рахунок Навки був відкритий 20 лютого 2014 року - до реєстрації шлюбу з Дмитром Пєсковим (весілля відсвяткували на початку серпня 2015 року).

"Досьє" вважає, що рахунок до сих пір не закритий. Розслідувачам вдалося здійснити пробний переказ п'яти євро - під час трансферу система розпізнала міжнародний номер (IBAN) рахунку і прив'язала його до імені Navka Tatiana. "Якби були якісь проблеми c транзакцією, трансфер б не пішов. Ми зателефонували в банк дізнатися статус платежу - нам підтвердили, що гроші отримані банком-одержувачем", - розповіли в Центрі "Досьє".

Тетяна Навка і Дмитро Пєсков своєю чергою заперечують наявність у неї рахунків за кордоном. "Це не відповідає дійсності. У мене немає чинного банківського рахунку за кордоном", - заявила Навка. Прес-секретар президента уточнив, що у його дружини були рахунки, коли вона жила в США, проте після переїзду до Росії вони були закриті. 

Видання також зазначає, що за даними Guardian, в один день з відкриттям передбачуваного рахунку Навки в швейцарському банку на її ім'я був зареєстрований офшор Carina Global Assets (Британські Віргінські острови).

Як раніше писав Центр із вивчення корупції і організованої злочинності (OCCRP) за матеріалами "Панамського досьє", процедуру реєстрації офшору Навка почала 5 лютого 2014 року, тобто за кілька тижнів до відкриття рахунку. У підписаній "Тетяною Олександрівною Навкою" заявці, де вона називає себе "професійною фігуристкою", йдеться, що компанія "планує управляти активами, що перевищують мільйон доларів".

Існування офшорної компанії Пєсков також заперечує: "Офшор ніколи не був зареєстрований. Тобто як такого офшору на Навку ніколи не реєструвалося, і офшору на Навку немає. І не було".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у листопаді Навка отримала частку в розмірі 16,67% у кримській компанії "Галіт", що виробляє сіль.

Залиште свій коментар

Вибір редакції