У Естонії чиновникам заборонять говорити російською

В конституції Естонії записано, що державним є естонська мова, тому держслужбовці в публічному спілкуванні повинні використовувати тільки її.

Державним чиновникам треба заборонити давати інтерв'ю російською, оскільки вони представляють державу, а державною мовою є естонська, вважає директор Мовної інспекції Естонії Ільмар Томуск.

За його словами, багато високих державних чиновників спілкуються з громадськістю не естонською, а іншими мовами. "Впадає в очі, наприклад, те, що в російськомовних телепередачах чиновники дають інтерв'ю українською мовою", - зазначив Томуск в інтерв'ю газеті Eesti Paevaleht.

Він також сказав, що чиновник представляє державу, в конституції якої записано, що державним є естонська мова, тому держслужбовці в публічному спілкуванні повинні використовувати тільки її.

"Таких зауважень багато, тому в закон про мову можна було б включити поправку, що державні чиновники повинні використовувати у спілкуванні з громадськістю тільки державну мову", - вважає Томуск.

Мовна інспекція є урядовою установою, що діє при міністерстві освіти Естонії. Її основними завданнями є нагляд за виконанням вимог до вживання мови в діловодстві органів державної влади та місцевого самоврядування, у сфері обслуговування, торгівлі та охорони здоров'я.

У разі недотримання закону про мову або інших правових актів інспектори застосовують заходи впливу, передбачені законом про адміністративне виробництво. Інспектор має право робити попередження або приписи посадовим особам чи працівникам і призначати строки для усунення правопорушень. Якщо приписи ігноруються, інспектор може скласти протокол і накласти штраф.

Представники впливової міжнародної правозахисної організації Amnesty International, які відвідали деякий час тому Естонію, піддали критиці роботу мовної інспекції і назвали її "каральним органом".

Читайте також:

Естонія частково скасує візи для України

Естонія увійшла до трійки лідерів ЄС по безробіттю

Через кризу Естонія продає квартиру свого посла в Лондоні

Естонія готуватиме дипломатів для Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: