У Фінляндії право на швидкісний Інтернет зарахували до основних прав людини

До 2012 року широкосмуговий Інтернет з мінімальною швидкістю 1 мегабіт на секунду буде підключений в кожен будинок по всій території Фінляндії.

Фінляндія стала першою країною у світі, де серед основних прав людини законом зафіксовано право громадян на доступ до швидкісного Інтернету.

За рішенням влади, з 1 липня 2010 телекомунікаційні компанії повинні розпочати підключення всіх мешканців країни до Інтернету з мінімальною швидкістю в 1 мегабіт на секунду. До 2012 року широкосмуговий Інтернет буде підключений в кожен будинок.

"Ми розглянули ту роль, яку Інтернет відіграє в повсякденному житті фінів. Фінляндія багато зробила для створення інформаційного суспільства. Ми зрозуміли, що Інтернет більше не використовується тільки з метою розваги", - прокоментувала рішення міністр телекомунікацій Фінляндії Суві Лінден.

Вважається, що до 96% населення Фінляндії мають постійний доступ до Інтернету і що тільки 4 тисячі сімей залишаються не підключеними до всесвітньої мережі, чого вимагає новий закон.

Раніше Фінляндія зобов'язалася забезпечити до 2015 року все населення країни доступом до широкосмугових каналах зв'язку зі швидкістю не менше 100 мегабіт на секунду.

Ухвалення закону про гарантований доступ до Інтернету може мати юридичні наслідки для тих країн, які збираються вжити жорстких заходів проти незаконного обміну авторськими творами в Мережі.

Наприклад, Британія і Франція можуть запровадити закони, що передбачають відключення або обмеження доступу до Інтернету тих громадян, які завантажують музичні або відеофайли з файлобмінників.

Уряд Фінляндії вирішив вдатися до м'якого підходу.

"Ми запроваджуємо політику, в рамках якої провайдери будуть направляти порушникам листи з попередженням, проте відключати від мережі ми не плануємо", - сказала міністр Суві Лінден.

Опитування, проведене на початку цього року, показало, що майже 80% людей у всьому світу вважають, що доступ до Інтернету має стати фундаментальним правом особистості.

Читайте також:

Новим прем'єр-міністром Фінляндії стала жінка

У Великобританії дозволили відключати "піратів" від Мережі

Італія узаконила блокування торрент-порталів з усього світу

Ісландія надасть притулок для сайтів з компроматом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: