У Фінляндії синові росіянки заборонили розмовляти російською

У Фінляндії суд заборонив росіянці розмовляти під час зустрічей з семирічним сином російською мовою.

Адміністративний суд фінського міста Турку прийняв рішення заборонити росіянці Римма Салонен розмовляти під час зустрічей з семирічним сином Антоном російською мовою. "Адміністративний суд визнав правильними дії місцевих соціальних працівників, які заборонили Риммі під час зустрічей з сином розмовляти російською", - повідомив представник Римми Салонен у Фінляндії Йохан Бекман.

"У рішенні суду записано, що рідною мовою Антона є фінська, що він нібито не розуміє російською і тому подібне", - зазначив Бекман. За його словами, "це - брехня. Антон і Римма багаторазово намагалися розмовляти між собою російською, але їм це заборонялося". Правозахисник заявив про намір оскаржити це рішення у Вищому адміністративному суді Фінляндії.

Рішення суду заборонити матері і дитині спілкуватися між собою російською мовою порушує конвенцію ООН про права дитини, вважає Уповноважений з прав дитини при президентові РФ Павло Астахов. "Це надмірне рішення. Явно порушується конвенція про права дітей, яка гарантує право дитини спілкуватися рідною мовою", - заявив Астахов. Він пояснив, що для Антона Салоні, як громадянина Росії, російська мова є рідною. Рішення суду дитячий омбудсмен назвав "недалекоглядним і немудрим".

Конвенція ООН про права дитини - це міжнародний правовий документ, що визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля і надання інших послуг дітям державами-членами ООН. Конвенція про права дитини ратифікована всіма країнами-членами ООН, крім США та Сомалі.

Читайте також:

Фінська прокуратура звинуватила росіянку у викраденні власної дитини

Росіянці, яку затримали у Фінляндії, дозволили побачити сина

МЗС РФ попередило про погіршення російсько-фінських відносин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: