У Фінляндії вперше в історії посади президента і прем'єр-міністра обіймають жінки

Марі Ківініемі - стане другою главою уряду - жінкою в історії країни. До того ж посаду президента обіймає також жінка - Тар'я Галонен.

У Фінляндії з'їзд правлячої партії "Центру" обрав 12 червня в місті Лахті новим головою цієї політичної організації міністра у справах регіонів Марі Ківініемі. Вона же очолить уряд країни.

У другому турі голосування вона перемогла міністра промисловості Маурі Пеккарінена 1357 голосами проти 1035.

Згідно з розподілом посад у коаліції, центристам належить також портфель прем'єра, і цю посаду також посяде Ківініемі. Вона стане другою главою уряду - жінкою в історії країни.

Як очікується, кабінет міністрів під її керівництвом приступить до роботи 22 червня.

Їй 41 рік, вона за освітою політолог. Чотири рази обиралася до парламенту. У неї двоє дітей - народилася в 1997 році Ханна і в 2000 році Антті. Чоловік працює в рекламному агентстві.

Раніше прем'єр-міністр Матті Ванханен заявив, що 18 червня подасть у відставку у зв'язку зі станом здоров'я - на початку осені його чекає важка операція на нозі.

Виступаючи на з'їзді, він сказав, що однією з головних завдань уряду під керівництвом Ківініемі стане вирішення проблем, пов'язаних з економічною кризою. Він порадив в економічній політиці "піднімати податки замість урізання витрат".

Відзначимо, що Ванханен став у Фінляндії чи не постійним героєм жовтої преси. Весною 2005 року в ЗМІ обговорювалися подробиці його розлучення. У березні 2007 року газета "Ілта-Саномат" опублікувала інформацію, згідно з якою самотній фінський прем'єр посилає незнайомим жінкам по мобільному телефону текстові повідомлення з пропозицією провести разом час. Ванханен пригрозив подати на газету в суд.

Нагадаємо, пост президента займає Тар'я Галонен, яка перемогла на виборах у 2000 та 2006 роках.

Читайте також:

Ісландія на чолі з прем'єром-лесбіянкою легалізувала гей-шлюби

У Лондоні назвали найгламурніших жінок року

Сотня найсексуальніших жінок планети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: