У Фінляндії за "дядя, дай сигаретку" саджатимуть на 6 місяців

З 1 жовтня у Фінляндії значно посилюється покарання за продаж тютюну неповнолітнім. Каратимуть навіть тих, хто пригостить підлітка цигаркою.

Фінляндія оголосила тотальну війну палінню. 1 жовтня у країні набуває чинності новий закон про тютюн. Будь-який дорослий, який продав чи пригостив підлітка навіть однією цигаркою, може бути засуджений до тюремного ув'язнення строком до 6 місяців.

"Тютюн більше не отримає негласного схвалення. Це неприйнятно, тому що паління є причиною більшості передчасних смертей. Всі розуміють, що якби тютюн з'явився на ринку зараз, то його б заборонили", - сказав радник міністерства соціальних справ і охорони здоров'я Фінляндії Ісма Туомінен.

Новий закон значно посилює покарання за продаж тютюну неповнолітнім. Зараз особам до 18 років у Фінляндії заборонено мати тютюнові вироби, але підлітків не карають за таке порушення. Молодь можуть оштрафувати лише за провезення сигарет в країну з-за кордону.

Нова ж норма заборонить не тільки магазинам, але і приватним особам продавати і передавати тютюнові вироби неповнолітнім. За продаж хоча б однієї сигарети неповнолітньому передбачено до 6 місяців позбавлення волі.

З 2012 року у фінських магазинах не можна буде виставляти тютюнові вироби на видному місці, і покупцям доведеться запитувати про їхню наявність у продавця. Це дозволить обмежити спроби молоді купити сигарети.

Загалом влада Фінляндії має намір перетворити державу на країну без курців до 2040 року.

Читайте також:

Фінляндія може стати країною без курців

Вчені відкрили ген, який заважає курцям кинути палити

Українські діти найбільше в світі п'ють і курять

Пам'ятка для завзятих курців: правила паління у 25 країнах світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: