Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Профспілки заявляють про 250 тисяч учасників акцій по всій країні, оцінки поліції скромніші.

Понад 60 організацій, передусім профспілки та партії лівого спрямування, закликали французів вийти в суботу, 26 травня, на акції протесту проти політики "на користь найбагатших", яку закидають президенту Еммануелю Макрону.

За даними організаторів акцій, на вулиці у всій країні вийшли 250 тисяч протестувальників, з яких у Парижі - 80 тисяч. Водночас поліція оцінила кількість протестувальників у Парижі в 21 тисячу осіб.

На початку акції в столиці поліція затримала кілька десятків осіб, деякі з них мали при собі зброю, повідомляє агентство AFP. Демонстрації пройшли також у багатьох інших містах, зокрема в Ліоні, Марселі, Греноблі та Монпельє.

Генеральний секретар Компартії Франції П'єр Лоран, виступаючи перед мітингувальниками у Парижі, звинуватив Макрона в "авторитарних методах" і "зверхності".

Демонстрація в Парижі цього разу була меншою, ніж аналогічна акція, що відбулася на початку травня - тоді на вулиці столиці Франції вийшли, за даними поліції, 40 тисяч людей, а профспілки заявляли про 100 тисяч протестувальників.

Еммануель Макрон відреагував спокійно на протести. "Я не буду керувати з огляду на опитування чи демонстрації, бо цього у нас було вже вдосталь в минулому", - заявив Макрон напередодні, перебуваючи з візитом у Санкт-Петербурзі в Росії.

ВідеоСльозогінний газ та кийки: під час протесту в Франції затримали 24 протестувальників

Демонстрації у вівторок прокотилися по усій Франції. За даними ЗМІ, до багатотисячної столичної ходи приєдналися близько сотні молодиків у масках. Все, що мали під рукою, вони жбурляли у поліцію. Правоохоронці у відповідь дістали кийки, розганяли водометами та сльозогінним газом. Під час зіткнень поліція затримала 24 осіб.

Сльозогінний газ та кийки: під час протесту в Франції затримали 24 протестувальників

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції