Профспілки заявляють про 250 тисяч учасників акцій по всій країні, оцінки поліції скромніші.

Понад 60 організацій, передусім профспілки та партії лівого спрямування, закликали французів вийти в суботу, 26 травня, на акції протесту проти політики "на користь найбагатших", яку закидають президенту Еммануелю Макрону.

За даними організаторів акцій, на вулиці у всій країні вийшли 250 тисяч протестувальників, з яких у Парижі - 80 тисяч. Водночас поліція оцінила кількість протестувальників у Парижі в 21 тисячу осіб.

На початку акції в столиці поліція затримала кілька десятків осіб, деякі з них мали при собі зброю, повідомляє агентство AFP. Демонстрації пройшли також у багатьох інших містах, зокрема в Ліоні, Марселі, Греноблі та Монпельє.

Генеральний секретар Компартії Франції П'єр Лоран, виступаючи перед мітингувальниками у Парижі, звинуватив Макрона в "авторитарних методах" і "зверхності".

Демонстрація в Парижі цього разу була меншою, ніж аналогічна акція, що відбулася на початку травня - тоді на вулиці столиці Франції вийшли, за даними поліції, 40 тисяч людей, а профспілки заявляли про 100 тисяч протестувальників.

Еммануель Макрон відреагував спокійно на протести. "Я не буду керувати з огляду на опитування чи демонстрації, бо цього у нас було вже вдосталь в минулому", - заявив Макрон напередодні, перебуваючи з візитом у Санкт-Петербурзі в Росії.

ВідеоСльозогінний газ та кийки: під час протесту в Франції затримали 24 протестувальників

Демонстрації у вівторок прокотилися по усій Франції. За даними ЗМІ, до багатотисячної столичної ходи приєдналися близько сотні молодиків у масках. Все, що мали під рукою, вони жбурляли у поліцію. Правоохоронці у відповідь дістали кийки, розганяли водометами та сльозогінним газом. Під час зіткнень поліція затримала 24 осіб.

Сльозогінний газ та кийки: під час протесту в Франції затримали 24 протестувальників

 

Залиште свій коментар