Мусульманкам у Франції носіння паранджі буде коштувати 150 євро

Відтепер французькі мусульманки не зможут з'являтися у громадських місцях з закритим обличчям. У противному випадку - штраф у розмірі 150 євро.

З понеділка, 11 квітня, у Франції набуває чинності закон, який забороняє жінкам з'являтися у громадських місцях і на вулиці в одязі, що закриває обличчя, під загрозою штрафу в 150 євро.

Відповідна законодавча заборона набуває чинності з сьогоднішнього дня.

Ініціатором законопроекту виступила правляча консервативна партія "Союз за народний рух", а її лідер, президент Ніколя Саркозі, неодноразово заявляв, що одяг, який повністю закривє обличчя, "принижує гідність жінок".

Закон забороняє носити в громадських місцях і на вулиці "повну вуаль" - в тому числі іранську паранджу, арабський нікаб і бурку, прийняту у афганок і пакістанок. Всі види цього мусульманського одягу майже повністю закривають тіло жінки, а бурка навіть не залишає відкритим обличчя.

У липні і вересні 2010 року за цей закон проголосували обидві палати французького парламенту, а в жовтні закон отримав схвалення Конституційного ради.

Більше ніж за місяць до вступу заборони в силу прем'єр-міністр Франсуа Фійон випустив циркуляр, де роз'яснив нові правила. Влада також розвісила в адміністративних установах плакати з гаслом "Республіка живе з відкритим обличчям" і створили спеціальний інтернет-сайт.

За даними французьких ЗМІ, у Франції нікаб - арабський варіант жіночого мусульманського одягу, який залишає видимими тільки очі жінки, - носять близько двох тисяч мусульманок. З понеділка вони не мають права з'являтися з закритим обличчям в громадських місцях, під якими маються на увазі, зокрема, вулиці, парки, пляжі, магазини, ресторани, театри, вокзали, адміністративні та освітні установи, лікарні, музеї, бібліотеки, спортзали і громадський транспорт.

При цьому мусульманок не обмежують у носінні бурки, нікабу і паранджі в будинку, в готельних номерах, в приміщеннях закритих асоціацій і на підприємствах. Можна носити одяг, що закриває обличчя, у культових місцях і поруч з ними, на релігійних процесіях і під час театральних вистав.

За порушення заборони накладається штраф, який може досягати 150 євро, причому штрафувати порушниць буде місцевий суд. Крім того, їх можуть зобов'язати пройти курси добропорядного громадянина - ця додаткова міра покарання була введена в 2004 році, щоб нагадати порушникам норми цивільної рівності та поваги до людської гідності.

Якщо ж з'ясується, що носіння одягу, що закриває обличчя, в громадському місці було нав'язано порушниці третьою особою, то цю людину можуть засудити до року тюремного ув'язнення і до 30 тисяч євро штрафу. Примус до цього неповнолітніх карається двома роками в'язниці і 60 тисячами євро штрафу.

Службовці можуть не впустити порушниць до громадських місць, а тим, хто вже знаходиться в публічному місці з закритим обличчям, рекомендувати відкрити обличчя або піти. При цьому діяти потрібно виключно силою переконання. У разі відмови співробітник повинен викликати поліцію, яка складе протокол про правопорушення.

У Франції цей захід не зустрів серйозної критики. Опозиційна Соціалістична партія Франції також засудила носіння "повною вуалі", але виступала за її заборону лише в громадських приміщеннях, а не на вулиці.

"Французька рада мусульманського культу" (ФСМК) також не критикує цю ініціативу, вважаючи зобов'язання носити "повну вуаль" буквальним прочитанням Корану, а не дійсним релігійним розпорядженням.

Юридичним результатом заборони, на думку фахівців, можуть стати звернення до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі. При цьому у незадоволених є надія виграти справу.

Така політика, за заявами екстремістів, дорого обходиться Франції. У жовтні лідер міжнародного терористичного угруповання "Аль-Каїда" Усама бен Ладен заявив, що терористи мають право "виганяти окупантів (із зайнятих ними країн) і перерізати їм горлянки", раз французи можуть "забороняти вільним мусульманським жінкам носити вуаль".

За даними експертів, Франція також є головним ворогом угрупування "Аль-Каїда в країнах ісламського Магріба", яка неодноразово викрадала і страчувала французьких громадян.

Читайте також:

Французькі мусульманки шукають альтернативу паранджі

Один з лідерів "Аль-Каїди" закликав жінок ігнорувати заборону на носіння хусток

У Барселоні заборонили носіння паранджі у конкретних місцях

Бельгійський парламент заборонив носити паранджу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: