У Франції сьомий день тривають страйки і вуличні протести

На вулиці французьких міст виходять сотні тисяч людей. 71% населення підтримують масові акції протесту проти ініційованої урядом пенсійної реформи.

Протести у Франції_3
AFP
Протести у Франції
У Франції сьомий день поспіль тривають страйки на знак протесту проти пенсійної реформи, що проводиться президентом Ніколя Саркозі – він має намір підвищити пенсійний вік з 60 до 62 років.

Напередодні на вулиці вийшли більше мільйона французів. Повідомляється, що виступи були в основному мирними, але кілька зіткнень з поліцією сталися в передмістях Парижа та місті Ліон.

Найбільше від страйку постраждали навчальні заклади і транспорт, причому не тільки громадський, а й приватний, оскільки блокада 12 нафтопереробних підприємств призвела до того, що на 4 тисячах заправних станцій скінчився бензин.

Прем'єр-міністр Франсуа Фійон оголосив, що проблеми з паливом будуть вирішені в найближчі 4-5 днів і вже розпорядився, щоб нафтові компанії поділилися одна з одною резервами і забезпечили паливом всі автозаправки країни.

Працівники транспорту заявили, що в середу мають намір продовжити страйк, хоча очікується, що залізничне сполучення в країні буде частково відновлено. Студентські лідери також закликають до акцій непокори. Молодь у кількох містах влаштувала масові погроми, а у ніч на 19 жовтня ліцеїсти навіть спалили один з коледжів.

І попри значні незручності, які протести внесли в повсякденне життя французів, страйк продовжує користуватися народною підтримкою. Цю акцію, згідно з проведеними опитуваннями, схвалюють 71% населення.

Одночасно рейтинг самого президента падає. За даними на 15-16 жовтня, Саркозі продовжують підтримувати лише 30% французів. Це найнижча оцінка його популярності за три роки.

При цьому кількість негативно або вкрай негативно налаштованих щодо нього французів продовжує зростати.

Сам Саркозі закликав населення до спокою, але заявив, що відмовлятися від пенсійної реформи не має наміру.

У той же час демонстранти намагаються перетягнути на свій бік якомога більше людей напередодні голосування в сенаті щодо питання про пенсійний вік, яке очікується до кінця тижня.

Читайте також:

На вулиці французьких міст вийшли півмільйона демонстрантів

Францію охопили молодіжні безлади: 300 ліцеїстів затримані

Після масових демонстрацій в Парижі анархісти почали погроми

Саркозі більше не йтиме на поступки противникам пенсійної реформи

ВідеоУ Франції сьомий день тривають страйки і вуличні протести

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: