У Франції стартує другий тур виборів до парламенту. Прогнози щодо перемоги

У першому турі найбільшу кількість голосів набрала партія нового президента Макрона.

У неділю, 18 червня, у Франції відбудеться другий тур виборів до Національних зборів - нижньої палати парламенту.

Партія нового президента Франції Еммануеля Макрона "Вперед, республіка!" та її союзники під час першого туру парламентських виборів, який відбувся тиждень тому, зайняла лідируючу позицію і отримала 32% голосів. На другому місці - ультраправа партія "Республіканці" (21%). Далі слід альянс "Нескореною Франції" з комуністами (13,74%). Четверте місце зайняв ультраправий "Національний фронт" (13,2%). Французькі соціалісти та їхні союзники отримали лише 9,5%. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Однак, незважаючи на впевнене лідерство партії французького президента в першому турі, офіційний представник уряду Крістоф Кастанер закликав не випереджати події та дочекатися результатів другого туру.

Однією з особливостей першого туру стала рекордно низька явка (50,2%). Багато політичних діячів закликали виборців не ігнорувати другий тур. Зокрема, лідер ультраправої партії "Національний фронт" Марін Ле Пен (яка програла президентські вибори Макрону) після першого туру закликала "всіх патріотів прийти на виборчі дільниці у неділю".

Опитування показало, що 52% французів незадоволені результатами першого туру виборів до парламенту.

За прогнозами телеканалу BFM-TV, президентська партія в результаті може отримати від 415 до 445 місць із 577 у Національних зборах. А підсумки проведеного в четвер опитування показують, що 61% респондентів сподіваються, що партія президента Франції все ж за підсумками другого туру отримає менше очікуваної більшості.

ВідеоПодвійний тріумф: партія Макрона перемогла в першому турі на парламентських виборах

Залиште свій коментар