У Франції відкривається саміт "Великої вісімки"

Курортне містечко Довіль у Франції перетворилося на укріпрайон: на саміт туди з'їхалися глави провідних восьми держав світу.

26 травня у французькому курортному містечку Довіль відкривається дводенний саміт лідерів восьми найбільших держав світу - так званої "Великої вісімки" або G8 (Британія, Італія, Німеччина, Франція, США, Канада, Росія та Японія).

Головними темами цього разу стануть ситуація на Близькому Сході, революції в Північній Африці, боротьба з тероризмом та ядерна безпека. Вперше в історії глави держав обговорять майбутнє Інтернету.

Значна частина порядку денного була сформована під впливом руйнівного землетрусу в Японії та серії масових виступів у арабських країнах.

На робочому засіданні учасники саміту піднімуть питання посилення заходів ядерної безпеки, наслідки аварії на АЕС "Фукусіма" і трагедії на Чорнобильській АЕС, а також питання зміни клімату.

Величезна увага в ході саміту буде приділена подіям в Північній Африці і на Близькому Сході. Зокрема, глави держав розглянуть питання надання фінансової допомоги Єгипту та Тунісу, економіка яких серйозно постраждала від нещодавніх революцій. Лідери "вісімки" також обговорять ситуацію в інших країнах регіону. Зокрема, вони спробують узагальнити свої позиції щодо Лівії та Сирії, ставлення до подій в яких у членів групи різне.

Вочевидь, главам провідних країн не вдасться уникнути обговорення скандалу навколо колишнього глави МВФ Домініка Стросс-Кана.

Саміт G8 триватиме два дні і завершиться в п'ятницю. На ці дні зазвичай спокійний курортний Довіль перетворився на укріплений табір. В районі проведення саміту створені кілька зон безпеки. У головній з них, де розташовані готелі глав держав і конгрес-центр, заборонено рух автотранспорту, в другій рух здійснюється тільки за перепустками.

Правоохоронні органи контролюють всі дороги, які ведуть в Довіль. Найближчий до міста аеропорт закритий - у дні саміту він буде обслуговувати тільки літаки і вертольоти делегацій. Вокзал також тимчасово припинив роботу. З моря Довіль прикривають сили ВМС Франції і жандармерії.

Читайте також:

Світовий банк заявив про наближення нової економічної кризи

У Америки з'явився новий супротивник в ООН - "вісь" за участю Росії

Євро-2012 підвищує репутацію України серед країн "Великої Вісімки"

Обама: час світового лідерства США та Великобританії ще не минув

ВідеоУ Франції відкривається саміт "Великої вісімки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: