У Франції винесли вирок російському художнику Павленскому за підпал дверей банку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він незабаром вийде на волю.

Епатажний російський художник Петро Павленский отримав три роки в'язниці, у тому числі два роки умовно, за підпал дверей Банку Франції.

Відповідне рішення 10 січня ухвалив суд у Парижі, повідомляє французька радіостанція RFI.

Колишня соратниця і цивільна дружина Павленського Оксана Шалигіна засуджена до двох років в'язниці, у тому числі 16 місяців умовно. Крім того, обидва повинні будуть сплатити штраф.

Художника скоро відпустять на волю, оскільки більшу частину терміну він відбув у попередньому ув'язненні. Шалигіна не буде відбувати тюремне ув'язнення.

Прокуратура вимагала для Павленського більш суворого покарання, заявляючи, що художник і далі зможе повторювати свої акції.

"У них мало вдячності по відношенню до країни, яка їх прийняла. Вони здійснили атаку не тільки на її державні інститути, але і на її історичну спадщину", — сказала прокурор.

Адвокат Павленського і його екс-соратниці у відповідь сказала, що влада Франції знала, яким видом мистецтва займається художник, коли представляли йому політичний притулок.

Сам Павленський у своїй промові заявив, що Банк Франції на місці Бастилії — це жахливе знущання над політичною історією Франції.

"З цього випливає, що або суд повинен відновити справедливість і постановити прибрати банк Франції замість Бастилії, зняти з мене всі звинувачення і визнати політичне мистецтво дозволеним на території Франції", - заявив художник.

Потім він відмовився відповідати на питання судді, заявивши про право на мовчання.

Нагадаємо, в жовтні 2017 року російський художник-акціоніст Петро Павленський підпалив будівлю Банку Франції і сфотографувався перед ним. У травні того року Франція надала притулок Павленському і його сім'ї. Опозиційний художник був змушений у січні разом з сім'єю залишити Росію, адже на батьківщині його звинувачують у груповому зґвалтуванні. Павленський звинувачення категорично відкидає.

У Росії епатажний пітерський художник Петро Павленський підпалив двері центрального входу в будівлю ФСБ на Луб'янці. Також він зашивав собі рот, обмотувався колючим дротом біля будівлі Законодавчих зборів Санкт-Петербурга, прибивав свою мошонку до бруківки на Красній площі, і відрізав частину вуха, сидячи на паркані інституту психіатрії ім. Сербського. 

ВідеоРосійського художника-акціоніста Павленського перевели до психіатрії префектури поліції

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції