У Франції встановлять пам'ятник Леніну

У французькому містечку Монпельє встановлять пам'ятник вождю революції, а також монументи Черчилля, де Голля, Рузвельта та Жореса, яких глава регіону вважає великими людьми ХХ століття.

У французькому місті Монпельє поставлять пам'ятник Володимиру Леніну.

Одночасно в Монпельє планується встановити пам'ятники Вінстону Черчиллю, Шарлю де Голлю, Франкліну Рузвельту і Жану Жоресу. Висота кожної статуї складе більше трьох метрів, а важити вони будуть від 850 кілограмів до тонни. Офіційне відкриття пам'ятників відбудеться у вересні 2010 року. За кожну статую з бюджету заплачено по 200 тисяч євро.

Ідея встановлення п'яти пам'ятників належить главі регіону Лангедок-Руссільон, де розташоване Монпельє, Жоржу Фрешу. Фреш вперше висунув пропозицію про встановлення цих монументів ще в 2008 році. Глава регіону заявив, що вважає Леніна, Черчіля, де Голля, Рузвельта і Жореса "великими людьми XX століття".

У 2011 році Фреш планує продовжити почин і встановити в Монпельє пам'ятники Махатмі Ганді, Голді Меїр, Гамаль Насеру, Нельсону Манделі та Мао Цзедуну.

Жорж Фреш дотримується соціалістичних поглядів. У минулому він входив до Соціалістичній партії, але в 2007 році його виключили звідти за расистські висловлювання. Політичні опоненти Фреша агресивно сприйняли рішення про встановлення пам'ятників "великим людям XX століття". "Зелені" погрожують зруйнувати монументи, а праві висловили обурення тим, що глава регіону поставив в один ряд де Голля і Леніна.

Зазначимо, що в Україні також продовжують споруджувати пам'ятники вождям СРСР. Так 9 травня 2011 року в Одесі планують відкрити пам'ятник Сталіну.

До цього Одеська обласна організація Комуністичної партії України планувала відкрити його до дня народження генсека ЦК КПРС у грудні, але вирішили перенести дату, щоб установка пам'ятника Сталіну розглядалася як політична акція напередодні виборів.

Читайте також:

В Одесі відклали встановлення пам'ятника Сталіну

На Волині відкрили пам’ятник героям УПА

У Грузії знесли ще один пам'ятник Сталіну

"Свобода" домагатиметься знесення пам'ятника Сталіну в Запоріжжі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: