У Франції знайшли російський слід у MacronLeaks, Лавров заперечує

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Москва традиційно відкидає будь-які звинувачення на свою адресу.

До оприлюднення в 2017 році матеріалів листування тоді ще кандидата в президента Франції Еммануеля Макрона з його оточенням причетні російські хакерські групи, що перебувають під контролем державної розвідки РФ. Про це повідомляє газета Le Monde.

За її даними, до скандалу, що отримав назву MacronLeaks, причетні дві групи хакерів: APT28 (Fancy Bear) і Sandworm. Обидві належать до головного управління російського генерального штабу. "Вперше технічні дані підтверджують причетність двох груп хакерів, пов'язаних з російською розвідкою, до крадіжки у передвиборній кампанії Макрона", - наголошує газета.

У відповідь міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив "Російській газеті", що це неправда, а описане Le Monde "шпигунське гніздо" у Верхній Савойї на кордоні зі Швейцарією не займалося кібер-розвідкою та хакерською діяльністю. "Ніякою розвіддіяльністю воно не займалося, але все одно "гніздо", - наголосив кремлівський урядовець.

Як повідомлялося, напередодні другого туру виборів президента Франції команда кандидата Еммануеля Макрона підтвердила масштабний витік в інтернет електронних листів і внутрішніх документів. Комісія з контролю за передвиборчими кампаніями закликала ЗМІ утриматися від публікації розкритих даних. Організація WikiLeaks, що займається витоками таємної інформації, повідомила, що в оприлюдненому архіві багато разів згадується ім'я співробітника компанії уряду РФ.

Відео Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

За даними контррозвідки, російське угрупування під назвою "Турла" зламало іранську хакерську систему.  І вже під їхнім прикриттям здійснювало кібератаки на інші країни, шпигувало за державними структурами, крало документи та бази даних. Таким чином зловмисники хотіли коїти злочини під іменем іншої держави.    

Британські й американські спецслужби викрили подвійну схему кремлівських хакерів

Залиште свій коментар

Вибір редакції