У Франції парламентські вибори

Розпочався другий тур виборів до Національних зборів - нижньої палати парламенту. Лідерами перегонів вважаються прихильники нинішнього президента Саркозі.

У Франції розпочався другий тур виборів до Національних зборів - нижньої палати парламенту.
 
Виборчі дільниці по всій країні відкрилися рівно о 8:00 в неділю та працюватимуть в більшій частині виборчих округів до 18:00, а у великих містах - до 19:00 або 20:00, залежно від рішення місцевої влади.

У списки виборців внесено 43,8 мільйону людей. Вони визначать склад Національних зборів на майбутні п'ять років. Вибори проводяться на мажоритарній основі в одномандатних округах. 

В другий тур виборів вийшли кандидати, що набрали після першого туру, який відбувся 10 червня, більш, ніж 12,5% голосів. Після першого туру, за даними Міністерства внутрішніх справ, яке відповідає за організацію та проведення виборів, 110 кандидатів, абсолютна більшість з яких - представники правлячої право-консервативної партії Союз за народний рух (СНР), зуміли забезпечити собі депутатські мандати вже в першому турі. 

Всього на 577 місць в нижній палаті парламенту претендували 7,639 тисячі кандидатів від приблизно 80 політичних партій і рухів, що в середньому склало 13 претендентів на кожен виборчий округ. 

Національні сбори Франції
Французькі політики змагаються за місця в Національних зборах. (Фото: wikipedia)

Таким чином, в другому турі буде обрано 467 депутатів, які отримають депутатські мандати, набравши просту більшість голосів. Боротьбу за ці мандати поведуть 933 кандидати від менш ніж десяти політичних партій.
 
За даними декількох соціологічних інститутів, перший тур відзначився найнижчою явкою виборців за весь час існування П'ятої республіки, з 1958 року. В минулу неділю на виборчі ділянки прийшло 60,83% виборців. 

Експерти прогнозують, що в другому турі явка, як це зазвичай буває, буде дещо вищою, що, втім, не повинно помітно вплинути на загальний результат виборів.
 
Соціологічні інститути, спираючись на результати першого туру та дослідження громадської думки, прогнозують упевнену перемогу СНР і його прихильникам. Питання лише в тому, скільки саме місць в Національних зборах одержать праві партії. 

За прогнозами експертів, СНР, представник якого Ніколя Саркозі на початку травня переміг на президентських виборах, може отримати від 379 до 411 мандатів, тим самим ще більше зміцнивши своє лідируюче становище (нині у СНР 358 депутатських мандатів). В цілому праві здатні забезпечити собі до 440 місць в Національних зборах, що дозволить їм без перешкод проводити будь-які законопроекти. 

Що стосується лівої опозиції, то основною її силою залишиться Соціалістична партія - вона може отримати від 125 до 156 місць в нижній палаті парламенту. Від 10 до 15 мандатів, ймовірно, дістанеться комуністам, два-три місця зможуть отримати "зелені", такий само результат здатні показати демократи-центристи. 

Вкрай правий Національний фронт, лідер якого Жан-Марі Ле Пен був четвертим на президентських виборах, судячи з усього, не зможе провести в Національні збори жодного депутата. 

Одна з інтриг парламентських виборів полягала в тому, чи зуміють 11 членів Кабінету міністрів, що виставили свої кандидатури, отримати депутатські мандати. Інтерес до цього питання підігрівався тим, що незадовго до виборів прем'єр-міністр Франсуа Фійон заявив, що ті з міністрів-кандидатів, які не зможуть перемогти на виборах, позбудуться й міністерських портфелів. 

Сам Фійон зміг перемогти вже в першому турі. Такий самий результат показали п'ять міністрів - Жан-Луї Борло, Ерве Морен, Ксавьє Бертран, Домінік Бюсро і Ерік Верт. 

Решта міністрів-кандидатів зберігає вельми хороші шанси на обрання в другому турі, якщо не враховувати Алена Жюппе, якому належить витримати серйозну сутичку з кандидатом від Соціалістичної партії. 

Згідно прийнятій у Франції практиці, члени Кабінету міністрів, які отримали депутатські мандати, самі не засідатимуть в парламенті, а довірять виконання депутатських функцій своїм спеціальним представникам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: